BrandnewsYol

Lüks Otomobilin Yeniden Tanımlanmış Hali: Jaguar XJ

Lüks otomobili yeniden tanımlayan Jaguar XJ, Jaguarın en son teknolojiyi, sportif dinamikleri ve gösterişli lüks özellikleri en iyi şekilde bir  arada sunduğu üst düzey modellerinden biridir.

Güzellik, konfor ve gücün bir araya geldiği Jaguar XJ, oldukça çeviktir. Bunun yanı sıra dinamik bir sürüş deneyimi sağlar. Kabin yolcunun rahatlığı üzerine tasarlanmıştır.

Jaguar XJ oldukça iddialı bir modeldir. Öyle ki başka hiç bir modelin onun gibi görünmeyeceği veya hissettiremeyeceğine inanılmaktadır.

Truffle ön panel ile Cashew Bond Grain deri koltuklarıyla lüks bir ikon halini alan Jaguar XJ’de, Ivory Morzine tavan kaplaması, Satin Rosewood cila ve Truffle paspaslar bulunmaktadır.

Strategic Vision Inc. Total Quality ImpactTM anketinde, Lüks Otomobiller segmentindeki en yüksek  toplam kalite puanını alan Jaguar XJ, ankete katılan sürücüler tarafından emniyet, sürüş heyecanı, sadakat gibi konularda ‘olağanüstü’ olarak değerlendirildi.

Güçlü, hızlı ve tepki veren, akıllı bir otomobil otomobil olarak nitelendirilen Jaguar XJ’nin ürün yelpazesinde bir V6 Turbocharged dizel motor ve dört benzinli motor seçeneği sunulmaktadır. Benzinli motorlar, 2,0 litre 4 silindirli 240 bg Turbocharged, 3,0 litre V6 Supercharged ve XJR’ın güçlü 5,0 litre V8 550 bg Supercharged motorlarından oluşmaktadır.

Motorların tamamında ise yakıt verimliliğini artırmak ve CO2 emisyon değerlerini düşürmek için ‘Akıllı Stop/Start Sistemi’ bulunmaktadır.

Aracın tamamen alüminyum gövde mimarisi, güçlü ve sağlam olmasının yanı sıra aracı hafif kılmaktadır. Mükemmel güç ağırlık oranı ise performansını her yönde artırmaktadır. Monokok yapı ile de iyileştirilmiş yol tutuşu ve olağanüstü güvenlik avantajları sağlanarak aracın sağlamlığı artırılmıştır.

Her Jaguar’da olduğu gibi son teknoloji InControl Touch Pro sistemi, Jaguar XJ de de bulunmaktadır. Merkez konsola yerleştirilen bu dokunmatik ekranlı sistemle yolculuğunuz daha konforlu ve eğlenceli bir hal alacaktır. Ayrıca bu sistemde yolculuklarınızı öğrenen öngörülü bir navigasyon sistemi ve kişisel  medyanızı depolayabilmeniz için 10GB boyutunda bir sabit disk yer almaktadır.

Aracın piyasa fiyatı 271 bin-281 bin euro arasında değişmektedir.

Similar Articles
Yeni Jaguar F-TypeSaf Bir Mutluluk Hissi: Jaguar F-PACEJaguar XFJaguar XEÇevik ve Kontrollü Bir Sürüş: Jaguar E-PACEDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles