DestinasyonGuide

Lüksün Başkenti St.Tropez

Son zamanlarda magazin programlarında sıklıkla adını duyduğumuz St. Tropez adasına yakından bir bakalım istedik ve sizler için bir kaç ayrıntı kaleme aldık. İşte St. Tropez hakkında bilinmesi gereken bir kaç nokta;

St. Tropez aslında Fransa’nın güneyinde bulunan bir balıkçı köyü. Sokakları, İtalyan tipi evleri, denizi ve plajlarıyla son dönemlerde ünlülerin tatil mekanı haline dönüşen St. Tropez otelleri bu nedenle birbirinden lüks ve iddialı.

1967 yılında açılan The Byblos St. Tropez ise en iddialısı. Akdeniz esintileriyle dekore edilmiş 41 o da ve 50 süitin olduğu otelde özel spa bulunuyor.

Paris Hilton gibi dünya jet-setlerini ağırlayan St.Tropez’de en meşhur plajsa Nikki Beach. Pamplonne sahilinde bulunan beach’e ayrıca havuz da bulunuyor. Gündüz güneşin tadını çıkardığınız bu plajda geceleriyse  eğlencenin doruğuna ulaşacağınız partiler düzenleniyor.

St.Tropez belki de en çok gece hayatının hareketliliğiyle biliniyor. Buranın en iddialı gece kulübü ise Les Caves du Roy. Birbirinden ünlü Dj performanslarının sergilendiği bu kulübün müdavimleri arasında  Jay-Z, Beyonce,Kate Moss, Victoria-David Beckham,George Clooney ve Alicia Keys  bulunuyor.

St.Tropez’in doğal güzellikle ise baş döndürüyor. Berrak denizi, pırıl pırıl kumları ve temiz havasıyla tatilcilerin adeta yenilenmesini sağlayan bu tatil cennetinde, yat turları en çok tercih edilen aktivite olarak biliniyor.

St.Tropez’in hareketli yaşantısından yorulanlar içinse daha sakin aktiviteler mevcut. Deniz kenarında uzun bir yürüyüş, bisiklet ve kano turları bu aktivitelerden bazıları.

Bir Fransız kasabasında sanatın olmadığı düşünmek ne mümkün. St. Tropez’de de pek çok atölye, sergi ya da galeri görmeniz mümkün. Burada otellerde de bir takım sanatsal aktiviteler yapılıyor. Otellerde okuma geceleri düzenleniyor, lobide resim sergilerine yer veriliyor.

 

Similar Articles
Dünyanın En İyi 6 RestoranıBir Turizm Gözdesi: KıbrısBaş Başa Yemek İçin İyi Bir TercihAvrupanın En İyi Oteli İstanbul'da Zorlu Center2018'de Açılması Planlanan 6 Lüks OtelMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın