BrandnewsGayrimenkul

Manhattan’ın One57 Penthouse’u Rekor Fiyatla Michael Dell’in Oldu

New York’un en pahalı gayrimekullerinden biri olarak gösterilen One57’nin 100.47 milyon dolarlık çatı katını ünlü milyarder Michael Dell’in aldığı ortaya çıktı.

Satışından sonra uzun süre kimin aldığıyla ilgili efsanelerin dolaştığı bu lüks çatı katı 10.923 metre karelik bir alana sahip.

Dell Inc.’in kurucusu ve CEO’su olan Michael Dell’in 100.47 milyon dolar ödeyerek satın aldığı evi içinde  Miró Rivera Architects yenileme ve dekorasyon çalışmaları yapıyor.

Yaklaşık 307 metre uzunluğundaki gökdelenin 89 ve 90’ıncı katlarında olan bu evde 6 yatak odası ve  6 banyo bulunuyor.

Gökdelendeki evin kuzeyinde Central Park, güneyinde ise Midtown Manhattan’ın kesintisiz manzarası yer alıyor. Ayrıca bu süper lüks ev tam bir teknoloji harikası.

23,5 milyar dolarlık bir serveti olduğu belirtilen Michael Dell’in One57’dan aldığı ev Manhattan’da Billionaire Row olarak adlandırılan büyük gökdelenlerin sıralandığı bir emlak şeridinde konumlanıyor.

Bazı kaynaklar 2016 yılının başından bu yana kuledeki üç farklı evin satış fiyatının yüzde 24 düştüğünü belirtiyor. Belediye başkanıysa One57’nin arka tarafındaki bir binanın sığınma evine dönüştürülmesine tepki gösterenlerin tepkili olduğunu söylüyor.

Dell’in şuanda Boston’daki Four Seasons Hotel & Private Residences One Dalton’da da New York’taki eve benzer bir evi bulunuyor. Bu durum da Dell’e Amerika Birleşik Devletleri’nin iki büyük şehrinin iki en pahalı konutunun sahibi olma özelliğini veriyor.

Ancak Dell’in bu ünü kısa sürecek gibi görünüyor. Çünkü Central Park’ın güney kısmına doğru olan bir gökdelende yaklaşık 250 milyon dolar fiyat biçilen bir ev daha bulunuyor ve alıcılar bu evle ilgileniyor.

 

Similar Articles
Jennifer Aniston'ın Beverly Hills'teki Muhteşem EviLüks Evlerde Muhteşem Tatil FırsatıOrijinali Bozulmamış Modern Bir İkon: Submariner DateMüzayedenin En Pahalı Saati Paul Newman’ın Rolex’i OlduLüksün Simgesi: Hybris Mechanica à Grande SonnerieDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles