BambiniEğitim

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi, 1967 yılında, Baden Wüttenberg eyaletinde kurulmuştur. Kurumda toplam olarak  11.900 öğrenci, lisans ve yüksek lisans bölümlerinde öğrenim görmektedir.

Mannheim Üniversitesi’nde 7 farklı fakülte bulunmaktadır. Üniversitedeki öğrencilerin yaklaşık 1400 kadarını, uluslararası statüdeki öğrenciler oluşturmaktadır.  Kurum hem sözel hem de sayısal birçok alanda eğitim sunmaktadır. Özellikle, ekonomi ve bilgisayar mühendisliği bölümlerindeki eğitim anlayışlarıyla, Almanya’ da birçok üniversiteye örnek olmaktadır.

Mannheim Üniversitesi’nin bulunduğu Baden Wüttenberg eyaleti,  kuzeyinde Frankfurt, güneyinde ise Sttutgart’ın olduğu Mannheim şehrindedir. Dünya’da ilk icatların yapıldığı kent olan bilinen Mannheim, 314.000 nüfusa sahiptir. 1886 yılında ilk benzinli araba, Carl Benz tarafından bu şehirde yapılmıştır. Mannheim , başkent Stuttgart’dan sonra nüfus yoğunluğu bakımından ikinci büyük şehir olarak kabul edilir. Aynı zamanda Rheinland Pfaz ve Hessen eyaletlerinin kesiştiği merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Mannheim Üniversitesi’nin bölümlerinden bazıları, İngilizce-Almanca Bölümü, İşletme Bölümü, Almanca Çalışmaları Bölümü, Tarih Bölümü, Kültür ve Ekonomi Bölümü, Medya ve İletişim Çalışmaları Bölümü, Ekonomi Bölümü, Ekonomik Bilgisayar Bölümü, İşletme Matematiği Bölümü, İtalyanca Bölümü, Fransızca Bölümü ve İspanyolca Bölümü şeklinde sıralanabilir.

Almanya’ da üniversite okumak, devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim görmek, mavi diploma, ikinci dil olarak Almanca öğrenmek, Avrupa’ da serbest dolaşım hakkına sahip olmak, uygulamalı eğitim ve staj imkanları gibi birçok fırsatı da  beraberinde getirecektir. Almanya’da üniversiteden mezun olan öğrencilere sunulan çalışma hakkı, bu ülkeyi tercih etmek için bir diğer nedendir. Bunun yanında bu ülkede eğitim almaya karar veren öğrenciler, çok çeşitli bölüm seçeneklerine sahip olacakları gibi, dünyaca ünlü firmalarda staj yapma imkanı da kazanacaklardır.

Almanya’ da üniversitelerin giderleri hükümet tarafından desteklenir. Bu sebeple öğrenciler öğrenim süreçleri boyunca okullara büyük paralar ödemezler. Yıllık olarak 200 euro ile 1000 euro arasında üyelik ücreti adı altında harç alınmaktadır.

Almanya da en kolay yurt bulunan üniversitelerden birisi olan Mannheim Üniversitesi’ne bağlı 19 adet yurt vardır. Ancak yurt hemen çıkmazsa veya kendinize ait bir ev tutmak istiyorsanız öğrenciler için özel evler de bulunmaktadır.

Similar Articles
Marburg Philipps ÜniversitesiLeibniz ÜniversitesiFriedrich Schiller Jena ÜniversitesiDuisburg Essen ÜniversitesiDresden Teknik ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles