BambiniEğitim

Marburg Philipps Üniversitesi

Marburg Philipps Üniversitesi, 1527 yılında kurulmuştur.  Almanya’nın en eski üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kurumun bünyesinde yer alan akademisyenler, yakın tarihte birçok ödüle layık görülmüşlerdir.  Marburg Philipps Modern yapısı ile klasik bir üniversite profiline sahiptir.

Üniversitede toplam olarak 27.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Marburg Philipps Üniversitesi’nde 123 tane farklı bölüm yer alır. Bu bölümler 16  anabilim dalı altında toplanmıştır. Bunlardan  bazıları, Hukuk Bölümü, İktisat Bölümü, Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölümü, Psikoloji Bölümü, Protestan Bölümü, Tarih ve Kültür Bilimleri Bölümü, Alman Dili Edebiyatı ve Güzel Sanatlar Bölümü, Filoloji Bölümü, Matematik ve Bilimi Bölümü, Fizik Bölümü, Kimya Bölümü, Eczacılık Bölümü, Biyoloji Bölümü, Coğrafya Bölümü, Eğitim Bilimleri Bölümü ve Tıp Bölümü olarak sıralanabilir.

Kurum Almanya’da sayılı olan üniversite şehirlerinden olan Marburg şehrinde bulunmaktadır. Öğrenciler son derece uygun koşullarda konaklama, yeme-içme ve eğlence imkanlarına sahiptirler. Bunun yanında şehirde,  Marburg Philipps Üniversitesi öğrencilerinin eşlik edebileceği 130 farklı dalda akademik spor imkanı, müzik evi ve öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.

Marburg Philipps Üniversitesi’nin bilimsel araştırma alanları ise beş ayrı dalda toplanmıştır. Bu bölümler  sırasıyla; Güvenlik, Düzen&Çatışma Bölümü, Dil Dinamiği Bölümü, Fizik & Kimya Bölümü, Uygulamalı Sinirbilimleri Bölümü ve Biyolojik Bilimler ve Tıp bölümü olarak sıralanabilir.

Almanya’ da üniversite okumak, devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim görmek, mavi diploma, ikinci dil olarak Almanca öğrenmek, Avrupa’ da serbest dolaşım hakkına sahip olmak, uygulamalı eğitim ve staj imkanları gibi birçok fırsatı da  beraberinde getirecektir. Almanya ‘da üniversiteden mezun olan öğrencilere sunulan çalışma hakkı, bu ülkeyi tercih etmek için bir diğer nedendir. Bunun yanında bu ülkede eğitim almaya karar veren öğrenciler, çok çeşitli bölüm seçeneklerine sahip olacakları gibi, dünyaca ünlü firmalarda staj yapma imkanı da kazanacaklardır.

Similar Articles
Leibniz ÜniversitesiFriedrich Schiller Jena ÜniversitesiDuisburg Essen ÜniversitesiDresden Teknik ÜniversitesiClausthal Teknik ÜniversitesiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles