BrandnewsGayrimenkul

Meghan Markle ve Prens Harry’nin Yeni Evi Hakkında Bilinmeyenler

Dört gözle beklenen kraliyet düğünü yaklaşırken Prens Harry ve nişanlısı Meghan Markle’ın evlendikten sonra nerede yaşayacağı konusu da ‘geçici’ bir netlik kazanmış gibi görünüyor.

Prens Charles’ın resmi konutu Clarence House’dan yayınlanan resmi açıklamaya göre Prens Harry ve Meghan Markle, 19 Mayıs’ta yapılacak olan düğünün ardından Kensington Sarayı’ndaki Nottingham Cottage’da yaşayacak.

Aslında Notthingham Cottage şaşırtan bir adres olmadı. Çünkü neredeyse yeni evli Kraliyet mensuplarının burada yaşaması bir gelenek halini aldı. İşte Kraliyet Ailesi’nin çiçeği burnunda çiftinin yeni adresleri olan ‘Nottingham Cottage’ hakkında bilinmeyen bir kaç ayrıntı.

Nottingham Cottage Kraliyet’in ‘Başlangıç evi’ özelliğini taşıyor. Prans Harry’nin ağabeyi Prens William ve Kate Middleton da ilk evlendiklerinde bir süre bu kır evinde yaşadılar.Cambridge Düşesi Kate Middleton eve ilk taşındığında evi boyattı ve bir ferahlık kattı. Ardından da Prenses Margaret’ın Apartment 1A’daki eski ikametgahına taşındılar.

Prens Harry’nin teyzesi Lady Jane Fellowes ve daha önce Kraliçe Elizabeth’in sekreterliğini yapan kocası Sir Robert Fellowes da bir süre Nottingham Cottage’da kaldılar.

Evin gayri resmi takma adı ‘Nott Cott’ olarak biliniyor. Kraliyet ailesi ve İngiliz basınında genellikle evden bu şekilde bahsediliyor.

Nottingham Cottage’ın küçük bir avlusu bulunuyor. Evin bu özelliğinin daha önceki sahibi Kate Middleton’ın mülküyle ilgili yaşadığı en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak gösteriliyor. Kendine ait bir yaşam tarzı web sitesi bulunan Meghan Markle’ınsa bahçecilikle ilgili özlemlerini bir süre askıya almak durumunda kalabileceği belirtiliyor.

Ancak burası ikili için geçici bir adres olacak. Çünkü aileleri büyümeye başladığında Prens William ve Kate Middleton da Kensington Sarayı arazisindeki diğer mülkleri değerlendirdi. Çift 4 katlı, 20 odası olan Prenses Margaret’ın eski ikametgahı Daire 1A’ya yerleşti. Middleton ve Prens William,Prens Charles ve Prenses Diana’nın da bir dönem yaşadığı 8 ve 9 numaralı dairelerde yaşamayı tercih etmedi.

Bu daireler sonraki dönem için Prens Harry ve nişanlısı için de seçenekler arasında yer almayacak. Çünkü bu daireler sonrasında personel alanına dönüştürüldü. Çiftin önümüzdeki dönemde Middleton ve Prens William’ın dairesinin yanında yer alan 21 odalı Daire 1’e yerleşebileceği konuşuluyor.

Similar Articles
Güneş Enerjisiyle Çalışan Çevre Dostu Yat: AquilaSeabob Cayago F7 Sualtı Jet SkiSuyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli YatYüzen Restoran Aqua PodGelecekteki En İdeal Adres: ARKUP Yaşanılabilir YatDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles