BrandnewsGayrimenkul

Michelangelo’nun Villası Yeniden Satışta

Bugüne kadar 3 kez el değiştiren Rönesans döneminin ressam, heykeltıraş, mimar ve şair sıfatlarını taşıyan sanatçısı Michelangelo’ya ait olan Toskana’daki taş villa satılığa çıkarıldı. 9.27 milyon dolara satılması planlanan bu taş ev 11’inci yüzyıldan kalma ayrıntılarıyla tarihi bir hazine olma özelliği taşıyor.

Michelangelo’nun 1549 yılında satın aldığı bu ev 300 yıldan fazla ailesinde kaldı. Cephe ve iç mekanlarında orijinal ahşap kirişleri korunan bu şömineli evin evde daha öncesinde bir restorasyon çalışması yapılmış ve bazı noktalar yenilenmişti.

Toskana tepeleri ve üzüm bağları arasında bulunan 1200 metre karelik bu üç katlı evde 10 yatak odası ve  7 banyo bulunuyor. Villaya ait bir zeytinlik ve limon bahçesi de mevcut. Evin taş avlusuysa akşam yemekleri için en ideal mekan.

Michelangelo’nun 2.5 dönüm arazi üzerinde yer alan bu evini satın  alanlar arazinin yanı sıra Michelangelo’ya ait tapunun da sahibi olacak.

Bazı kaynaklar 74 yaşındayken İtalya Toskana’daki bu evi satın alan Michelangelo’nun bu evde bir süre yaşadığını söylemektedir. Bazı sanat tarihi uzmanlarıysa ünlü dehanın yaşadığı dönemde bu villaya benzer çok sayıda kır evine sahip olduğunu ancak bu evde hiç yaşamadığını iddia etmektedir. Ancak yaşasa da yaşamasa da ev de Michelangelo’yu hissettirecek bir çok ayrıntı bulunmaktadır.

Rönesans dönemi sanatçısı olan Michelangelo 6 Mart 1475 ve 18 Şubat 1564 arasında yaşamış ve yaşantısı boyunda İtalyan ve dünya sanat tarihine eşsiz eserler bırakmıştır. Resime 13 yaşında başlayan Michelangelo’nun en meşhur eserleri ise bugün Floransa’nın sembollerinden biri olan Davud heykeli, Sistine Kilisesi’nin duvarlarındaki Meryem’in Göğe Yükselişi, İsa’nın Vaftizi ve Musa’nın Hükmü freskleridir. Michelangelo’nun sayılamayacak kadar çok eseri bulunmaktadır.

 

Similar Articles
Manhattan'ın One57 Penthouse'u Rekor Fiyatla Michael Dell'in OlduJennifer Aniston'ın Beverly Hills'teki Muhteşem EviLüks Evlerde Muhteşem Tatil FırsatıOrijinali Bozulmamış Modern Bir İkon: Submariner DateMüzayedenin En Pahalı Saati Paul Newman’ın Rolex’i OlduDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles