BambiniSinema

Moana

Moana filminin yönetmenliğini John Musker ve Ron Clement üstlenmiştir. Filmin vizyona giriş tarihi 20 Ocak 2017 ‘dir. Toplam süresi 1 saat 47 dakikadır. ABD yapımı filmin oyuncuları arasında, Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Alan Tudyk ve Jemaine Clement, Nicole Scherzinger, Temuera Morrison, Rachel House, Philpa Soo, Ocsar Kightley  gibi isimler yer alır.

Moana, okyanus adalarından biri olan, Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin küçük kızıdır. Şirin, meraklı ve çok güzel olan Moana, aynı zamanda hiçbir  şeyden korkmayan cesur bir kızdır. Doğa ve denizle içiçe büyümüştür. Bebekliğinden beri gözü okyanusta, onun derin sularında ve adaların ötesinde ki hayatlardadır.

Yarı tanrı olan Maui tarafından günün birinde bir büyü yapılır. Bu lanet Moana’nın adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalmış ve onu kızdırmıştır. Bu kızgınlığın etkisi ile denizlerde avlanacak balık kalmamış, ekinler yeşermeden solar olmuştur. Moana bu duruma bir çare bulmak ister ve yola çıkmak için babasından izin ister. Babasının korumacı tavrı kızına bu yolculuk için  izin vermesine engel olmaktadır. Torununa cesaret vererek bu tavrı kırmak isteyen büyükannesi sayesinde Moana babasından izin almayı başarır ve yollara düşer.   Amacı yarı tanrı Maui ‘yi bulmak ve onu çaldığı şeyi iade etmesi için ikna etmektir.  Moana yarı tanrının karşısına çıktığında onunla sürekli çatışır. Ama sonunda yaşadıkları şeyler onları aynı yola sokacaktır. Film boyunca Maui’nin geniş vücudunda bulunan dövmeler yaratıcı hikayeler olarak kullanılmıştır.

Moana filmi, hikayesi, atmosferi, renkleri  ve karakterleriyle Disney’in klasik bakış açısını yansıtır.Filmin hikayesi karmaşık hale getirilmeden, masalsı bir şekilde anlatılmıştır. Filmin genel mesajı, hayallerinin peşinden gitmek gerektiği ve bunu yaparken cesur olunmasının önemidir.

 

Similar Articles
Komşum TotoroSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıBaşkanlar ve evcil hayvanlarıDünyanın En Pahalı KöpekleriKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles