BambiniSpor

Nelson Mandela Bay Oyuncuları Mısır’dan Ödülle Döndü

Nelson Mandela Bay’dan yaşları 8 ila 10 arasında değişen üç satranç oyuncusu, Mısır’da düzenlenen ‘African Youth Chess’ şampiyonasına katılarak, Dünya Satranç Federasyonu’nun uluslararası çapta önemli ödüllerine layık görüldü.

Her biri kendi yaş gruplarında ilk beş sırada yer alan Güney Afrika takımının bir parçası olan 10 yaşındaki Hailey Bruintjies, 8 yaşındaki Sarah Kruger, 8 yaşındaki Caitlyn Louis, 8 ve 10 yaşındaki kardeşler Neathan ve Noah Peter kardeşler satranç masasına oturdukları rakipleriyle kıyasıya mücadele ettiler.

Peter kardeşler, U8 ve U10 yaş gruplarında ikinci oldular. Neathan ve Noah Peter, kategorilerinde ilk üç sırayı bitiren oyunculara verilen bir usta unvanı olan ‘Onur Adayı’ unvanının sahibi oldular.

Ödül sahibi kardeşlerden Neathan Peter, “Bir unvan aldığımı bilmek çok heyecan verici, satrançtan keyif alıyorum, çünkü satranç zeka gücüyle ilgilidir” dedi. Kardeşi Noah da, “Hiç bir oyun kolay değildi, tüm oyuncular çok iyiydiler.” diye konuştu.

8 yaşındaki Sarah Kruger’sa, turnuvayı U8 kız kategorisinde üçüncü sırada tamamladı. Kruger, ‘Usta Adayı’ unvanı aldı; 8 yaşındaki takım arkadaşı Caitlyn Louis de aynı kategoride dördüncü oldu.

U10 kategorisinde yarışan 10 yaşındaki Hailey Bruintjies de turnuvayı dördüncü olarak bitirdi.

Nelson Mandela Bay Chess’tan Marsha Rensburg, oyuncularının başarılarından gurur duyduğunu söyledi. Rensburg, “Oyuncularımızın ilgili kategorilerin ilk beşinde yer alması harika bir başarı. Diğer çocukların bu başarıları görmesini ve onları satranç oynamaya teşvik etmesini umuyoruz” dedi.

Similar Articles
Minnesotalı Bir Satranç Dehası: Andrew TangKillzone 2 ve Killzone 3 Kullanıcılarına Kötü HaberFazla Oyuncak Çocukların Gelişimini EngelliyorEmekli Muhasebeci Gönüllü Satranç Öğretmeni OlduUzun Süre Tablete Bakmak Göz Sağlığını BozuyorKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın