Crowns ChoiceGurme

New York’un Yemek Rehberi

Herkesin ortak rüyası New York’ta gezerken kendinizden geçiyorsunuz. Alışverişten başınız dönmüş Rockefeller Center’daki noel ağacının etrafında dolaşırken, bir anda acıktığınızı hissedebilirsiniz. Peki nerede ne yiyeceksiniz? İşte size mini bir New York yemek rehberi.

1-Agern

Grand Central Terminal’in içine gizlenmiş, Michelin yıldızlı bu restoran ve bar New York’un en meşhur restoranlarından biridir. Eğer işinizi biliyorsanız burada bir servet harcamayabilirsiniz. Saat 8.00’den sonra gizli mönü isteyin. Gizli mönüde her akşam şefler tarafından 2 yemek ve 1 tatlı seçilmektedir. Bu aperatif tarzındaki yemek 1 kadeh şarap eşliğinde servis edilir. Ücretiyse yaklaşık 75 dolardır.

2-The Dining Room at The Met 

Şehrin en özel restoranında yemek yediğinizi hissetmek istiyorsanız mutlaka The Dining Room at The Met’e gitmelisiniz. Yüksek fiyatları nedeniyle biraz arada kalıyor gibi dursanız da mönüde yer alan 55 dolarlık bruch lezzetlerini tatmanızı tavsiye ederiz.

3- Tokyo Record Bar

Eğer Japon müziğine ve yemeklerine ilgi duyuyorsanız mutlaka Tokyo Record Bar’ı denemelisiniz. Konuklar klasik akşam yemeğine alternatif olacak şekilde hazırlanan mönüyü tadarken, yemek sırasında çalacak müzik listesini de oluşturabiliyor. Restoranın müdavimleri arasında aktris Olivya Wilde ve model Naomi Campbelle da bulunuyor.

4- Eataly NYC Flatiron

Meşhur İtalyan tatlısı Canolli’yi bir kez burada tadarsanız bir daha buradan ayrılamazsınız. Çiftlik yumurtasını, tereyağı, kakao, şeker, Marsala şarabı ve tam değirmende öğütülmüş buğday unuyla birleştirerek yapılan bu müthiş İtalyan tatlısının içi 10 farklı dolgu malzemesiyle dolduruluyor ve müşterilere sunuluyor.

5- Air Champagne Parlor

Tokyo Record Bar’ın üst katında bulunan Air Champagne Parlor’da şampanya ve köpüklü şaraplar uygun fiyatlı bir lüks haline getirilmiştir. Patlatılan şampanyaların fiyatı çok uçuk sayılmaz. Ayrıca İstiridye, peynir ve ya da şarküteri tabaklarıyla da şampanya keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Similar Articles
MODS International'ın Konteynır Evleri İnternetten Satışa SunuluyorModa Tasarımcılarından İlginç Noel AğaçlarıLüksün Başkenti St.TropezLüksü Yeniden Tanımlayan 5 OtelLüks Otelden Meksika’daki Depremzedelere YardımDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın