Crowns ChoiceSanat

Notre Dame De Paris İstanbul’a Geliyor

Yedi dilde, 20 ülkede, 4500’den fazla kez sahnelenen Victor Hugo’nun ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan Notre Dame De Paris müzikali Türkiye’ye geliyor.

9-22 Mart tarihleri arasında 16 kez izleyiciyle buluşacak olan müzikal Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak.

3 yıl önce İngilizce sergilenerek büyük ilgi gören Notre Dame De Paris müzikali, bu kez orijinal dili olan Fransızca ile izleyici karşısına çıkacak.

İlk kez 1998 yılında Paris’te sahnelenen müzikalin müzikleri Riccardo Cocciante, sözleriyse Luc Plamondon tarafından yazıldı.

20’inci yılında Türk seyircisiyle buluşacak olan müzikal, ilk günkü heyecanla izleyicileri kendine hayran bırakacak.

Notre-Dame Kilisesi’nin çanını çalan kambur Quasimodo, , Notre-Dame kilisesinin papazı Frollo ve Subay Phoebus’u Çingene kızı Esmeralda’ya duydukları aşk ve O’nu elde etme mücadelesini anlatan müzikal Guiness Rekorlar Kitabı’na ‘İlk Yılında En Çok İzleyiciye  Ulaşan Müzikal’ olarak girdi.

Ayrıca müzikalde yer alan ‘Vivre’, ‘Belle’ ve ‘Le Temps Des Cathedrales’ şarkıları da dünya genelindeki müzik listelerinde üst sıralarda yerini aldı. Bugüne kadar 12 milyondan fazla bilet ve 10 milyondan fazla CD ve DVD satan müzikal’in yönetmenliğini Gilles Maheu üstleniyor.

Martino Müller’in koreografisini yaptığı müzikalde, Esmeralda’yo Hiba Tawaji, Quasimodo’yu Angelo Del Vecchio, Gringoie’yi Richard Charest, Frollo’yu Robert Marien, Phoebus’u Martin Giroux, Fleur de Lys’i Idesse ve Clopin’i de Jay canlandırıyor.

16 defa Türk izleyicisinin karşısına çıkacak olan müzikalin biletleri internet üzerinden satışa çıktı. Bilet fiyatları Hafta içi ve Pazar günü 19:30’da 1. Kategori 250TL, 2.Kategori 220TL, 3.Kategori 180TL, 4.Kategori 145TL ve 5. Kategori 105TL olarak belirlendi. Ayrıca Cuma, Cumartesi ve Pazar Seansları’nda biletler 1. Kategori 275TL, 2.Kategori 245TL, 3.Kategori 200TL, 4. Kategori 160TL ve 5. Kategori 115TL’den meraklılarına sunulacak.

 

 

Similar Articles
George Michael'sız Geçen 1 Yılın ArdındanUnutmak İstediğimiz Trendler Yeniden HortladıStilinizi Yapay Zeka BelirleyecekGeçmişten Gelen 6 Moda TrendiDemode Olmamak İçin İpuçlarıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın