Çocuk

Dünyanın En İyi Eğlence Parkları – Ocean Park Hong Kong, Hong Kong

Hong Kong, Çin’in güney bölgesinde kurulu olan Ocean Park Hong Kong, iki tema parkından en büyük olan Hong Kong Disneyland ile bir arada bulunmaktadır. 1977 yılında 91.5 hektarlık alana kurulmuştur. Büyük yeniden yapılandırma planın bitiminden beri parkta yaklaşık 80 farklı gezi ve eğlence planı bulunmaktadır. Park 2012’de Applause Award’ı kazanan Asya’daki ilk tema parkı olmuş, aynı zamanda dünyadaki en popüler 7. tema parkı seçilmiş ve dünyanın en çok ziyaret edilen 50 parkından biri olarak ünlenmiştir.

Yılda yaklaşık 8 milyon ziyaretçi ağırlayan park Çin’de en çok ziyaret edilen tema parkıdır. Parkta bulunan bir çok ilgi çekici aktivitenin içerisinde 4 hız treni, Dev Panda habitatı gibi farklı hayvan temaları üzerine kurulu alanlar, deniz anaları ve Çin mersin balığı akvaryumu ile 5000 adet balığon izlenebileceği dünyanın en büyük kubbesine sahip birinci sınıf bir akvaryum bulunmaktadır. 

Ocean park Hong Kong, Hong Kong1

Similar Articles
Dünyanın En İyi Eğlence Parkları - Magic Kingdom, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Lotte World, Güney KoreDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Islands of Adventure, FloridaDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Hong Kong Disneyland, Hong KongDünyanın En İyi Eğlence Parkları - Everland, Güney KoreSıradışı Oyun ParklarıEn İlginç 16 Çocuk ParkıAvrupa'nın En İyi 10 Eğlence ParkıBelgrad'ın Fütüristik Sanat GalerisiDünyanın En İyi Hayvanat Bahçeleri - Güney Afrika Ulusal Zooloji Parkı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın