BrandnewsZaman

Orijinali Bozulmamış Modern Bir İkon: Submariner Date

Her zaman zarif, sağlam ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olan Rolex Submariner ve   Submariner Date modelleri çıktıkları 1953 yılından bu güne orijinal çizgilerini bozmadan yolunda ilerliyor. Saatlerin yeni nesilleriyse, yeniden tasarlanan Oyster kasalar, geniş parlak saat imlerine sahip özel kadranlar, kademeli döndürülebilir Cerachrom çerçeveler ve sağlam bağlantılara sahip Oyster bilezikleriyle iddiasını ilk günden beri kararlılıkla sürdürüyor.

1930’lu yılların başından beri Rolex modellerinde yer alan parlaklığı ve asaletiyle altın ve dayaklı bir imajı olan çelik karışımı her zaman olduğu gibi bu modelde de kullanılmış. Bu da bir çeşit Rolex imzası anlamı taşıyor.

 

Bir Rolex’in kimliğini okumak için ilk olarak kadranına bakmalısınız. Saatin kararmasına engel olmak için kadranlar 18 ayar altından yapılıyor. Bu işlemse mükemmelliği sağlamak için çoğu zaman el işçiliğiyle yapılıyor.

Saatin dayanıklı ve rahat kullanılabilir olması için tasarlanan Oyster bilezikte kazara açılmayı önceleyen bir toka ve hiç bir şey kullanılmadan ince ayarlar yapılmasına ve saatin rahatça takılmasını sağlayan bir Glidelock sistemi bulunuyor.

Tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş otomatik kurmalı mekanik bir saat mekanizması olan kalibre 3135 ile donatılmış olan bu model, İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü testlerini başarıyla geçmiş ve İsviçre kronometresi sertifikasına sahip olmuştur.

Ani hava değişimlerine karşı duyarlı bir yapısı bulunan Rolex Submariner, Parachrom denge yayıyla teçhizatlandırılmıştır.

Temel özelliklerinden biri döndürülebilir çerçevesi olan Rolex Submariner, gravürlü 60 dakikalık dereceler, dalgıcın dalış zamanı ve dekompresyon duraklarını doğru olarak ve güvenle takip edilmesini sağlamaktadır.

Saatin dış yüzeyi de oldukça dayanıklıdır. Bunun sebebi ise aşınmaya dayanıklı bir seramikten üretilen Cerachrom çerçeve ilavesidir.

 

Similar Articles
Müzayedenin En Pahalı Saati Paul Newman’ın Rolex’i OlduLüksün Simgesi: Hybris Mechanica à Grande SonnerieDeWitt Academia Endless Drive'a İlk Bakış2018'de Saat Modası Nasıl Olacak?Elektrikli Spor Otomobil Jaguar I-PACE ConceptDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles