GuideYeme İçme

Orman İçinde Gizemli Bir Restoran

Bu İskoç restoranındaki mevsimlik mönü size bu zamana kadar İngiliz mutfağı hakkında bildiğiniz her şeyi unutturacak türden.

Endinburgh’ta bununan Gardener’s Cottage  misafirlerine sunduğu mevsimsel mistik lezzetlerle akıllarda yerini koruyor. Restoran Butternut kabak çorbası, kök sebzeleri, kabakgilleri ve diğer doyurucu sebzelerle hazırladığı mönüyle rakipsiz.

Royal Terrace Gardens’taki Calton Hill’in eteğinde bulunan bu restoran, İskoçya’nın başkentinde, soğuk havalarda içimizi ısıtan bir mevsimlik yemek merkezi halini aldı.

Menüde yer alan sebzelerin büyük bir kısmı restoranın bahçesinde yetişiyor ya da yakınlardaki çiftliklerden alınıyor. Mönü neredeyse her gün değişiyor. Her gün bahçelerden ne geliyorsa o pişiriliyor.  Bu nedenle her şey çok taze. Yani bu restoranda bayat ya da günü geçmiş bir yemek gibi kötü bir sürprizle asla karşılaşılmıyor.

Gardener’s Cottage’un sıcaklığı daha girişteki kadife perdelerden geçişinizde sizleri selamlıyor. Ana yemek odasında mutfağa bakan iki ahşap masa ile akşam yemekleri hemen keyifli bir atmosfere bürünüyor. Restoranın sakin dekorasyonu ve sıcak aydınlatması yemeğinizi yerken sizleri geçmişin huzuruna doğru götürüyor.

Genel olarak İngiltere ve İskoçya, mutfağı çok meşhur değildir. İskoçya’nın koyun karaciğeri, koyun kalbi ve işkembe içinde servis edilen akciğer türündeki sakatat yemeklerini, pek çok ziyaretçi denemek bile istemiyor. İngiltere’de ise yağda kızarmış balık ve patatesten sıkılan turistler yerel bir lezzet arayışına giriyor. İşte bu noktada Gardener’s Cottage çok önemli bir yer elde ediyor.

Ancak filmlerde karşılaşılabilecek bir estetikte misafirlerini ağırlayan bu küçük restorana ulaşmak ne kadar zor olsa da, bu zengin yerel yemek yelpazesini denemek ve bu güzel atmosferi solumak için değer. Çok geç kalmayın ve bu kış mutlaka Gardener’s Cottage’a giderek yöresel lezzetlerin tadına varın.

Similar Articles
New York Otellerinde 25 Dolar BilmecesiLüksün Başkenti St.TropezDünyanın En İyi 6 RestoranıBir Turizm Gözdesi: KıbrısBaş Başa Yemek İçin İyi Bir TercihMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın