BambiniEğitim

Paderborn Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Paderborn Üniversitesi 1972 yılında , Nordrhein Westfalen eyaletinde kurulmuş olan bir eğitim kurumudur. Üniversitede 247 profesör görev almaktadır. Kurum çeşitli birimlerinde çalışan 2300 kişilik personele sahiptir.  Çeşitli lisans ve yüksek lisans programlarında, 20.000 öğrenci, kurum bünyesinde eğitim görmekte ve bunların % 20 ‘sini , uluslararası statüye sahip öğrenciler oluşturmaktadır. Genel olarak ünivesitede, Bilgisayar Bilimleri, İktisat, Mühendislik ve Matematik programları daha ön planda  yer almaktadır.

Paderborn Üniversitesi öğrencilerinden harç talep etmemektedir. Ancak  kuruma sosyal harç başlığı altında 225 Euro civarı bir ödeme yapılması gerekmektedir. Kurum hiç Almanca bilmeyen öğrencilerinde kayıt yaptırabilecekleri, nadir üniversitelerden biridir.   Üniversiteye bağlı sadece 3 tane yurt bulunmaktadır. Toplam barınma kapasitesi 1000 kişi kadardır.

Paderborn Almanya’nın nüfusu en kalabalık eyaletlerinden biri olan, Nordrhein Westfalen eyaleti içinde bulunmaktadır. Hızlı trenler ile Paderborn şehrinden Almanya’nın tüm bölgelerine kısa zamanda ulaşılabilinir. 200’e yakın öğrencisini her yıl öğrenci değişim programları ile yurtdışına gönderen kurum, kendi bünyesine de düzenli olarak yurtdışından öğrenci kabul etmektedir. Bunun yanında sahip olduğu büyük kütüphane, akademik eğitimini önemseyen öğrenciler için bir avantajdır.

Paderborn Üniversitesi’nde yer alan bölümlerin bazıları  Almanca Dilbilim Bölümü, Alman Edebiyatı Bölümü, Avrupa Çalışmaları Bölümü, Bilgisayar Bilimi Bölümü, Dilbilim Bölümü, Ekonomi Bölümü, Elektrik Mühendisliği Bölümü, Ev Ekonomisi Bölümü, Felsefe Bölümü, Gıda Teknolojisi Bölümü, İngiliz Edebiyatı ve Kültür Bölümü, İş Bilgisayar Bölümü, İş Eğitimi Bölümü, İşletme Bölümü, Katolik Din Eğitimi Bölümü, Kimya Mühendİliği Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü, Matematik Bölümü, Müzikoloji Bölümü, Popüler Müzik ve Medya Bölümü, Spor Bilimi Bölümü, Tarih Bölümü ve Uygulamalı Felsefe Bölümü şeklinde sıralanabilir.

Similar Articles
Passau Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerLinz Johannes Kepler Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerLeoben Üniversitesi Hakkında Genel BilgiKlagenfurt Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles