BrandnewsYol

Pagani Zonda R 2010

2010 yılında kullanıma ve tanıtıma sunulan Pagani Zonda R model spor araba, birçok rakibini zora sokacak özelliklere sahip. Görünümüyle bu alanda oldukça iddialı olan Ferrari’ye meydan okurken, yapısal özellikleriyle spor araba dünyasına kafa tutuyor denebilir. Dünyanın en pahalı spor arabaları arasında da 9. sıraya yerleşebilmek için bu özelliklere sahip olması yeterli olmuş gibi görünüyor.

588 kW güce ve 12 silindire sahip motoruyla iyi bir hızlanma kazanmış. Maksimum hızı 350 km/ saat olan bu spor aracın 100 km/saat hızlanma çıkışı 3 saniyenin altına düşerek rakiplerine iddialı bir yarış başlatmış. 2.7 saniyede 100 km/saat çıkışı alabilen bu aracın yakıt tipinde benzin tercih edilmiş. Aracın tipi yarış arabası ve boş ağırlığı 1,070 kg. Hem ağırlığının oldukça minimum düzeye indirilmesi hem de modifikasyonel özellikleriyle bu araç tam bir rüzgar kırma özelliğine sahip. Bu sayede uzun sürüşlerde hızını ikiye katlayacak bir yapısı bulunuyor.

 

Arkadan çekişli olmasının yanı sıra, bünyesinde 6 ileri otomatik vitesli bir şanzıman bulunduruyor. Görünüm açısından ise sarı detaylarla bezenmiş siyah renk tercih edilmiş. Elbette ki dış ve temel malzemesinde bu listede ilk sıralara çıkan spor arabalarda olduğu gibi karbon fiber kaplama kullanılmış. Pagani Zonda R hızını buna da borçlu.

En pahalı arabalar listesinde ilk 10’a girebilecek kadar iddialı olan bu araba, İtalyan markasının gururla ve yüksek fiyatla sunuma çıkardığı bir model. İlk sunulduğunda satış fiyatı yaklaşık 2.5 milyon Euro olan bu araca ikinci el olarak ulaşmanız için yaklaşık 2.400.000 Euro’ya ihtiyacınız var. Şuan ikinci el satışı yaklaşık 3.000.000 Dolar olan bu spor araba uzun süre rakiplerini zorlayacak ve listedeki yerini koruyacak gibi duruyor.

Similar Articles
Ferrari SergioBugatti ChironAston Martin One-77 Q SeriesAgera R 2012Michael Jackson'ın New York'taki Evi SatılıyorDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles