Crowns ChoiceSanat

Paul Mccartney’den Karışık Kaset

80’li yıllarda en moda hareketlerden biri de sevdiğimiz insanlara dönemin popüler şarkılarından oluşan ya da bizler için özel olan şarkıların sıralandığı karışık kasetler hazırlamaktı. Hatta bazı kasetçilerde bu şarkıların arasına anonslar çekilir ve sanki bir radyo programındaymış havası verilirdi.

Peki size bu modanın aslında çok daha eskide olduğunu söylesek, üstüne üstlük bir efsane ismin de arkadaşlarına bu yöntemle karışık kaset hazırladığını söylesek bize inanır mıydınız? Öyleyse hazır olun…

Efsanevi grup Beatles’ın yaşayan efsanesi Paul McCartney de 1965 yılında grup arkadaşları için bir karışık kaset hazırlamış.

Bu zamana kadar gün yüzüne çıkmamış olan bu kasetin 18 dakikalık kısmına Beatles grubunun bir hayranı ulaşmış ve Youtube’a yüklemiş.

McCartney bu kaydı sadece grup arkadaşları için hazırlamasından dolayı 3 ya da 4 adet çoğaltmış ve bu kopyalar tam 52 yıl hiç bir şekilde müzik dünyasından kimsenin eline geçmemiş.

McCartney kayıdın açılışında adeta bir DJ gibi konuşarak programın açılışını yapıyor. Ardından da ‘Nat King Cole’dan Unforgettable’ı çalıyor. McCartney’nin aralara ufak anoslar da eklediği kayıtta The Rolling Stones, The Beach Boys, Martha and the Vandellas ve Elvis Presley gibi isimlerin şarkılarına yer veriliyor.

Kaydın bulunmasının üzerine McCartney de yaptığı açıklamada,  Kaydın ismi Unforgettable, çünkü Nat King Cole’un Unforgettable şarkısıyla başlıyor. Garip bir magazin programı kaydı gibiydi. Çünkü bir sürü değişik hayali röportaj, deneysel müzikler, başka kayıtlardan kestiğim loop’lar ve sevdiğim şarkılardan oluşuyordu.” dedi.

McCartney aynı dönemde buna benzeyen başka kayıtlar aldığını da dile getiriyor. McCartney’nin bu kayıtlarında neler olduğuysa merak konusu.

Similar Articles
Notre Dame De Paris İstanbul'a GeliyorGeorge Michael'sız Geçen 1 Yılın ArdındanUnutmak İstediğimiz Trendler Yeniden HortladıStilinizi Yapay Zeka BelirleyecekGeçmişten Gelen 6 Moda TrendiDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın