GuideYeme İçme

Pekin’in Açık Hava Restoranları

Sıcak havalarda yemek yemek genelde pek çekici değildir. Hele ki kapalı mekanlara tıkılıp birbirine karışan yemek kokuları arasında bir şeyler yemeye çalışmak yemeği keyiften çok eziyete dönüştürebilir. Yazın güzel havasından yararlanıp temiz hava da yemek yemek isteyenler içinse bir kaç güzel önerimiz var. Pekin’deki bu güzel açık hava restoranlarında hem yemeğinizin tadını çıkartacak hem de şehrin güzel manzarasını doyasıya seyredebileceksiniz. Gelin bir kaç restorana birlikte göz atalım;

Fez Bar: Kuzey Sokağı 81 numarada yer alan Fez Bar Batılı tarzda hizmet veren bir bar. Genellikle Batılıların da yoğun ilgi gösterdiği Fez Bar Sanlitun’un içinde yer alıyor. En güzel kokteylleri tadacağınız Fez Bar’a ulaşabilmek için asansörle Nil Bahçesi’nin 6’ıncı katına çıkmanız yeterli. Harika manzarasıyla konuklarına ev sahipliği yapan Fez Bar’ın terasında derin bir nefes alıp günün stresini ve yorgunluğunu atabileceğinizden emin olabilirsiniz. Çiçeklerle çevrili olan terasta, ahşap zemin ve kırmızı koltuklarla İspanyol tarzını en derininden yaşama  şansı bulacaksınız. Yaz boyunca akşam 17:00’de başlayan servis gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Hem kadın hem de erkeklerin damak tadına uygun olan farklı lezzetteki kokteyllerin yer aldığı menüde İspanyol mutfağından lezzetler de var. Barda Martini ve Mojito’nun dışında özgün bir lezzet olan Basilico ve Tiramisu kokteyllerini mutlaka denemelisiniz.

Migas: Yine Nali Bahçesi’nde bulabileceğiniz bir lezzet noktası olan Migas size kendinizi bir güzel sanatlar galerisindeymişsiniz gibi hissettirecek. Tavandaki yumurta şeklinde lamba ve yine yumurtadan esinlenerek hazırlanan odalarda yemeğinizi yerken keyifli vakit de geçirebileceksiniz. Açık hava koltuk sayısı 200 olan Migas’ın mutfağında genellikle organik ürünlere yer veriliyor. Akdeniz ve Çin mutfağının etkileriyle hazırlanan menüde tadacağınız lezzetler aklınızdan bir daha hiç çıkmayacak.

1949 Taverna: Kuzey Sokağı’nda buluna İşçi Stadyumu’nun 4 numarası lezzete açılan bir kapının adresi. 1949 Taverna’nın bahçesinde Çin ve Batı mutfağına ait eşsiz lezzetleri tatmanız mümkün. Bir fabrikanın restore edilmesiyle kurulan 1949 Taverna, yemyeşil bahçesi ve güzel ağaçlarıyla yaz sıcağında ferahlamanızı sağlayacak bir restoran.

 

Similar Articles
Çin'in 8 Büyük MutfağıZhanjiajieTac MahalStonehengeSant Angelo KalesiMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles