Yol

Peugeot Onyx

Peugeot Onyx’i, firmanın en önde gelen konsept aracını 2012’deki Paris Motor Show’da göstermeyi planlamıştı. Geri dönüştürülmüş malzemenin tekrar işlenmesiyle ortaya çıkan materyalden üretilen konsept araç kendi segmentindeki diğer lüks ve konsept araçlardan yola çıkarak oluşturulmuş bir tasarıma sahip. Aracın merkezine yerleştirilmiş V8 motoru arabanın bir performans canavarı olmasını sağlarken aracın yol tutuşu da son derece iyi kotarılmış ve araba birçok farklı zeminde yeterince iyi biçimde yol alabiliyor. Göz alıcı estetik görüntüsünün yanında Peugeot bu aracın dizaynında birçok yeni materyali de kullanmış ve tasarım verimliliğini olabildiğince arttırmış.

3.7 litrelik V8 HDI FAP hibrit motora sahip olan Peugeot Onyx, firmanın Sport modelinin süspansiyon sistemini bünyesine entegre etmiş. Birçok yarış alanında adından söz ettiren bu sistem Onyx’te de yeterli performans artışını sağlamayı başarıyor. Motorun soğutulması ise tavandaki tüpler vasıtasıyla gerçekleştiriliyor. V8 600 bhp’lik motor gücünü altı devirli vites sistemiye birleştirerek araba tutkunlarının rüyalarını süslemeyi başarıyor. Tasarımı ve performansıyla öne çıkan Onyx gerçekten de etkileyici bir otomobil.

Similar Articles
Aston Martin Rapide by BertoneN-Largo Ferrari F12 Berlinetta by Novitec RossoSpyker B6 Venator ConceptPorsche Cayman’a TechArt MakyajıŞık ve Çevre Dostu: NovagueDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın