Magazine

Pijama Trendi Hayatımızda

‘Sokağa çıkarken pijama giyilir mi hiç?’ diye düşünmek hiç de yanlış değil. Bu yeni trendi bundan 10 yıl önce yapsanız, size deli gözüyle bakarlardı. Ancak 2016 yazından itibaren dünyaca ünlü pek çok ismin takipçisi olduğu pijama trendi, 2018’in kış aylarında da altın çağını yaşayacak gibi görünüyor.

Modanın bu noktaya geleceği eminiz ki kimsenin aklına gelmemişti. Ancak bugün pek çok ünlü isim, özel davetlere, giydikleri şık pijama takımlarıyla katılmaya başladı. Üstelik kimse acaba dalga geçerler mi diye düşünmüyor. Pijamasını giyen sokağa çıkıyor.

Ünlü ya da ünsüz farketmiyor. Herkes bu yeni akımı takip ediyor. Bu akımın öncüleri olan Rihanna, Naomi Campbell, Selena Gomez, Victoria Beckham, Gigi Hadid, Irina Shayk gibi isimlerin şık kombinler yapıp sokağa çıkmalarının ardından cesaret alan herkes yavaş yavaş bu modaya ayak uydurmaya başladı.

Pek çok ünlü marka da moda haftalarında farklı tarzdaki pijama koleksiyonlarını moda severlerle buluşturdu. Akıllarda ise en çok ‘Bu parçaları ne ile kombinleyebiliriz?’ sorusu vardı.

Tamamen takım şeklinde olmasa da pijama üstü ya da altı kullanılarak farklı kombinler yapılabiliyor.  Örneğin şık bir pijama üstünü jean pantolonunuzla ya da bir etekle kombinleyerek giymeniz mümkün.

Eğer pijamalarınızı takım olarak giyecekseniz de şık bir görünüm için topuklu ayakkabı giymeniz şart. Ama spor ayakkabıyla da daha sporlaşarak dışarı çıkabilirsiniz.

Eğer pijamayla bir kombin yapıyorsanız saçınız, makyajınız ve aksesuarlarınızın da ona uygun olması gerekiyor. Bunun için hem makyajı hem de aksesuarı çok abartmadan kullanmanız öneriliyor.  Eğer küpe takacaksak kolye takmamamız ya da bileziğimiz varsa yüzüğümüzün olmaması gerekiyor.

Pijama akımının ne kadar süreceği bilinmez ama ilerde fotoğraflara baktığımızda yüzümüzde bir gülümseme bırakacağı tartışmasız bir gerçek.

Similar Articles
Land Rover :4X4 ‘ün Diğer AdıNevzat SAYIN : “Mimar Dünyayı Değil Önce Kendini Değiştirir!”MÜJDAT GEZEN: “Benim zekaya zaafım var”KILIÇBALIĞI AVI: Böyle lezzet için ölümüne mücadele edilir!MONTEGRAPPA: Yazıyı mücevherlerle yazmak için...ALO’nun Doğuşundan Akıllı İletişim Çağına Yolculuk: Telefonun Asırlık HikayesiBeatles'ın Elvis'le Buluşması ve Perde Arkası
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın