BrandnewsYol

Porsche 959

Spor araba endüstrisinin vazgeçilmez markalarından biri olan Porsche, Porsche 959 modeliyle rakiplerine göre daha uygun bir fiyatla alıcılarının karşısına çıkmıştı. Dünyanın en pahalı ikinci el spor arabalarından oluşan bir listede 17. sırada kendini tanıtan bu model, spor araba olarak eksiklik taşımayan özelliklere sahip.

Kasa tipi coupe olan ve iki kapısı bulunan modelde göze ilk çarpan özellik diğer modellerden daha küçük bir yapısı olması. Rengiyle ilk bakışta dikkati çekmeyi başaran bu modelde metalik gümüş tonları kullanılmış. Porsche lüks görünümüyle de oldukça iddialı bir duruş sergiliyor. 

Ancak aynı iddiayı hız konusunda gösteremiyor. Porsche 959, 100 km/saat ve total hızlanmasında rakiplerinden geride kaluyor Total hızlanmasında ibresi 317 km/saati görürken, 100 km/saatlik ilk çıkışında ancak 3.8 saniyeyi görebiliyor. Bu nedenle daha çok günlük bir spor otomobil konumuna oturtuluyor.

Yakıt tipi benzin olan model, rahat bir sürüş şansı sunsa da hız konusunda meraklılarının beklentisinden biraz düşük kalmış.

6 vites manual şanzımanlı modelin toplam ağırlığı ise 1,450 kg civarında. Motor gücü 450 beygir olan Porsche 959, bugün için ne kadar rakiplerinden geride kalsa da üretime başlandığı 1900’lü yılların bir efsanesi olarak anılıyor.

Görünüm açısından rakipleri arasında iddialı olan Porsche 959’ un çıkış fiyatı yaklaşık 1 milyon Euro’ydu. İkinci el olarak dünyanın en pahalı 17. arabası olan senelerin eskitemediği bu Porsche modelini almanız için, 1,000,000 Euro yani hemen hemen 1,300,000 Dolar’a gereksiniminiz var.

Similar Articles
Pagani Zonda R 2010Ferrari SergioBugatti ChironAston Martin One-77 Q SeriesAgera R 2012Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles