BrandnewsYol

Porsche Carrera RS Coupe

Porsche markasının bu modeli spor araba endüstrisinin en minik ve nostaljik esintiler taşıyan modelleri arasında yer alıyor. Özellikle nostaljik araba meraklılarının hayallerini süsleyen Porsche Carrera RS Coupe modeli, görünümüyle şirin dursa da hızı ve donanımsal yapısıyla ağırlığını ortaya koyuyor. Porsche spor araba müzesinin en nadide modellerinden Carrera RS Coupe aynı zamanda çok güçlü.

Adından da anlaşılabileceği gibi tipik bir coupe modeli olan bu araç, klasik spor araba niteliğini tam anlamıyla karşılıyor. Kırmızıya yakın turuncu renginin üzerine modelinin adının modifiye edildiği bu spor araba ,1973 yılında üretilmiş. Modelin üretimi 3 yıl sürmüş. Ancak özellikleri gelişerek bugüne kadar üretilmeye devam eden model, oldukça büyük bir beğeniye ve takipçiye sahip. Carrera RS Copue model araç için coupe modellerin başlangıcı da denilebilir.

5 ileri vitesli ve manual şanzımanın kullanıldığı arabada, yakıt tipi tercihi üretildiği yılı da göz önüne alırsak benzin olmuş. Yani motorda hibrit karışımını bulundurmamasına ve o yıllardaki teknolojinin çok gelişmiş düzeyde bulunmamasına rağmen aracın performansı iyi bir seviyede. Porsche Carrera RS Coupe’ın motor hacmi yaklaşık 3 litre.

70’li yılların üretimi olmasına rağmen gayet başarılı bir günlük kullanım sunan Porsche Carrera RS Coupe dünyanın en pahalı ikinci el spor arabalarında 20. Sırada yer alıyor. Bu Porsche modeline sahip olabilmeniz için ise 1.900.000 Dolar gibi bir rakamı bütçenizden harcamanız gerekecek.

Similar Articles
Porsche 959Pagani Zonda R 2010Ferrari SergioBugatti ChironAston Martin One-77 Q SeriesDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles