Yol

Porsche’den BMW 5-Series’e Yeni Rakip

Porsche, her ne kadar efsane modeli 911 ile tanınsa da “normal” otomobiller de üretebilen bir marka. Kısa bir süre önce yeni SUV’u Macan’ı tanıtan lüks otomobil üreticisi, Panamera’nın bir alt sınıfında yer alacak yeni bir spor sedan projesi üzerinde çalışıyor.

Adının Pajun (Panemara Junior) olabileceği belirtilen bebek Panemera’nın üretile ne zaman geçeceği henüz netlik kazanmış değil. Porsche’nin CEO’su Mattias Muller bebek Panerama fikrinin gündemlerinde olduğunu açıklarken Macan için önemli bir bütçe ayıran ve bütün konsantresini yeni SUV’a kanalize eden şirket için yeni bir model üretmenin “zor bir karar” olduğunu belirtiyor. Alman otomobil üreticisinin Pajun fikrinin temelinde BMW 5 Series’in yanı sıra Audi A6, Jaguar XF ve Mercedes-Benz E-Class gibi otomobillerin gördüğü büyük ilgi yatıyor.

Porsche-Panamera-Turbo-S-Executive

Similar Articles
BMW M4’e Duke Dynamics Makyajı2015 Lincoln NavigatorDubai’nin Yeni Polis Arabası McLaren MP-4-12C50. Yıla Özel: Shelby Cobra 289 FIA 50th Anniversary EditionWeineck Cobra 780 CUI Limited EditionDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın