BambiniSinema

Prenses ve Kurbağa Filmi

Prenses ve Kurbağa filminin vizyona giriş tarihi 2009 yılıdır. Yapımcılığını The Walt Disney Company firmasının  üstlendiği bir fantastik romantik ve komedi türü filmidir. Kurbağa Prens isimli masal  kitabından ilham alınarak senaryosu oluşturulmuş ve sinema filmine uyarlanmıştır.

Prenses ve Kurbağa filminin yönetmenliği ise  Ron Clements ve John Musker’ a aittir. Filmin oyuncuları arasında, Anika Noni Rose, Bruno Campos, Oprah Winfrey, John Musker, Keith David, Jim Cummings gibi isimler yer almaktadır.

Filmin hikayesi, ABD’ nin enteresan yerleşim yerlerinden biri olan,  jazz ve bluesun anavatanı Missisippi’de geçmektedir. Maldonya ülkesinin yakışıklı prensi Naveen gerçek bir jazz aşığıdır. Bu sebeple sık sık Missisippi rıhtımına gelir. Prens en az yakışıklı olduğu kadar şımarık, sorumsuz ve biraz da tembeldir. Tüm bu olumsuz tavırları yine de  cazibesi sayesinde elde ettiği şöhretin ve iltifatların önüne geçmemektedir. Prense ülke halkı tarafından duyulan  bu sevgi ve alaka, sonunda kara büyü yapan Dr. Facilier’nin kulağına kadar gider. Bu kötü kalpli büyücünün tek dileği asil prensin sahip olduğu tüm ayrıcalıkları günün birinde çalabilmektir. En sonunda bu isteğine kavuşur ve yakışıklı prensi yaptığı büyü ile bir kurbağaya dönüştürür. Naveen tekrar bir prense dönüşmek için, tıpkı masalda anlatıldığı gibi, karşılaştığı güzel prenses Tiana’yı kendisini öpmesi için ikna eder. Ama sihirli öpücük, prensesinde bir kurbağaya dönüşmesiyle sonuçlanır. Artık onlar bir çift kurbağadır. Olanlar bununla da kalmaz ve  peşlerine kurbağa avcıları düşer.  Prens Naveen ve Prenses Tiana çareyi bataklığa saklanmakta bulurlar.

Bataklıkta 197 yaşındaki iyi büyücü Mama Odie’ yi bulmaları gerekmektedir. Bu tuhaf ama eğlenceli yolculukta onlara kara sevdalı ateş böceği Ray ve Louis ve caz hayranı olan bir timsah eşlik eder. Zaman zaman tehlikeli anlarda yaşadıkları bu yolculukta , Naveen ve Tiana’nın içlerindeki iyi yönlerde ortaya çıkacak ve bu ortak yönler hikayenin seyrini dönüştürecektir.

Prenses ve Kurbağa filminin toplam süresi, 1 saat 37 dakikadır. 6 yaş ve üzeri çocuklar için izlenilmesi uygun bulunmuştur.

 

 

Similar Articles
Ölü GelinOyunbozan RalphMoanaKomşum TotoroSıradışı Oyun ParklarıKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles