BrandnewsGayrimenkul

Prince’in Karayipler’deki Malikanesi Açık Artırmaya Çıkartılıyor

Amerika’nın pop ikonları arasında yer alan müzisyen Prince’in Karayipler’deki evi ölümünden iki yıl sonra açık artırmayla satışa sunuluyor.

Denizden 40 metre yükseklikte bir uçurumun üzerine kurulan yaşam alanı, 10 bin metrekarelik bir konak, iki özel plaj, 200 metrelik özel bir rıhtım ve panoramik manzaraya sahip.

Ada tarzında inşa edilen bu konakta 6 yatak odası, altı banyo, önü açık bir koy, ahşap kirişli tavanlar ve cam duvarlar bulunuyor.

Prince’in Minnesota’daki evinden sık sık kaçıp dinlenmek ve tatil yapmak için tercih ettiği bu ev 5 dönüm üzerindeki parsellerin birleştirilmesiyle ortaya çıktı. 12 milyon dolara mal olan bu lüks yapının tam ortasında bir büyük yüzme havuzu bulunuyor. Havuzun etrafı ise spa ile çevrili. Prince’in bu tesisinde ayrıca bir tenis kortu da yer almaktadır.

Premiere Estates Müzayede A.Ş. tarafından yapılacak olan açık artırma 12 Temmuz günü gerçekleştirilecek. Açık artırmaya katılacaklardan 100 bin dolarlık depozito talep edileceği belirtiliyor.

Prince’in yazlık mülkü olan bu malikane daha önce 13.1 milyon dolardan satışa çıkartılmıştı.

2016 yılında henüz 57 yaşındayken hayatını kaybeden sanatçı, tüm zamanların en çok satan isimlerinden biriydi. Pop ikonu olan Prince’in başarılı müzik kariyeri boyunca 7 Grammy, 1 Altın Küre ve 1 Oscar ödülü bulunuyordu. Prince 2004 yılında da ‘Rock and Roll Hall of Fame’a alınmıştı.

Similar Articles
Dünyanın En Hızlı SUV'ı: Yeni Lamborgini Urus 2019Volvo’nun Yeni XC40 Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler2019 Model Volkswagen Jetta Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şeyİlhamını Motor Sesinden Alan Saat: Seven Friday P3B Racing Team ModelsAstronomi Tutkunlarına Özel: Bovet Recital 22 Grand Recital Planetarium
Show More

Related Articles