BrandnewsMüzik

Prizm Akıllı Müzik Çalar

Öyle bir müzik çalar düşünün ki ne dinlemek istediğinizi siz  söylemeden, o hissedip çalıyor. Ortamına göre müzik veriyor. Örneğin sevgilinizle romantik bir akşam yemeği yerken romantik müzikleri siz herhangi bir komut vermeden kendiliğinden çalıyor ya da uyurken müzik dinlemek istiyorsanız bunu siz belirtmeden anlıyor ve anınıza göre müzik çalıyor.

Bu insandan da öte aletin adı Prizm Akıllı Müzik Çalar. CES İnovasyon ödülü sahibi olan bu tasarım, akıllı evleri tamamlayan yeni bir akıllı müzik çalar. Prizm herhangi bir hoparlöre bağlanabiliyor. Ayrıca bulunduğu odanın kime ait olduğunu ve ortama göre hangi müzik tercih edilmesi gerektiğini kısa bir algoritmik hesaplamayla anlayabiliyor.

Evde müzik dinleme şeklinizi yeniden keşfetmeyi amaçlayan Prizm Akıllı Müzik Çaları çalıştırmak içinse yalnızca ‘play’ tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu cihaz sizin müzik alışkanlığınızı anlayarak sizin ya da çevrenizdekiler için doğru müziği çalmaya başlıyor.

Bu akıllı cihaz, ortamda bulunanları tanımak ve müzik seçimini ayarlamak için bir takım analizler yapıyor. Ses alanında yer alan bu yapay zeka, daha önce hiç kimsenin üzerinde durmadığı türden işler yapıyor. Bu algoritmik mantıkla, akışı olan müzik dinlediğiniz platformlarda tarama yapılıyor. Buralarda en çok nerede hangi müzikleri dinlediğiniz kaydediliyor. Böylece zevkiniz Prizm Akıllı Müzik Çalarınızın kayıtlarına gidiyor. Yapılması gereken tek şey bluetooth ya da 3.5mm Jackla hoparlöre bağlanmak. Müzik çaların sistemi anında en sevdiğiniz müziği bulmak için milyonlarca başlık taramaya başlıyor.

Bir odanın içinde akıllı telefonu olan insanları tespit eden cihaz onların zevklerineyse bu yolla ulaşıyor. Ancak akıllı telefonu olmayanlar, bu akıllı müzik çalar için bilinmez bir durum oluşturuyor. Ortam atmosferini saat, gün ya da ses seviyesine göre de ayarlayabilen Prizm Akıllı Müzik Çalar’ın çaldığı parça eğer o an hoşunuza gitmediyse çapraz düğmeyle şarkıyı sonlandırıp diğer parçaya geçebiliyorsunuz.

Similar Articles
Sony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik EnstrümanıPorsche Carrera RS CoupePorsche 959Pagani Zonda R 2010Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles