BambiniSinema

Rango

Rango,  2011 yapımlı, Gore Verbinski’nin yönetmenliğini yaptığı, bilgisayar animasyonlu bir Amerikan filmidir. Yapımcılığını Graham King üstlenmiştir. Rango filminin müzikleri Hans Zimmer’a aittir. Filmin oyuncuları arasında, Johnny Depp, Gore Verbinski, İsla Fisher, Abigail Breslin, Bill Nighy, Timothy Olyphant gibi isimler yer almaktadır. Toplam süresi 1 saat 40 dakikadır. Filmin izlenmesi 6 yaş üstü çocuklar için uygun bulunmuştur.

Filmin hikayesi, Johhny Deep’in sesiyle izlediğimiz  bir bukalemunun kahraman olma serüvenidir. Evcil bir akvaryumda yaşayan bukalemun, oyuncaklarla çevrili, olabildiğince yapay bir ortamda bulunmaktadır ve çok yalnız hissetmektedir. Tek eğlencesi, hayal kurmaktır. Hayallerinde ise yaşadığı yapay ortamı gerçeğe çevirmeye çalışmakta, yaratıcı zekasıyla oyunlar uydurmaktadır. Derken bukalemun başına gelen bir kaza sonucunda kendisini gerçek dünyada bulur. Ama hayal ettiği şeye pek benzemeyen gerçek dünya, bir çölün ortasındadır  ve bukalemun için yaşamanın kolay olmadığı bir yerdir. Başına gelen türlü maceralardan sonra bukalemun, “Dirt ” isminde bir kasabaya gider.Bu kasaba çölün yakınlarında  bir yerdedir. Gözüpek kanunsuzların, eşkıyaların olduğu, çölün en üçkağıtçı ve sahtekar yaratıkların oluşturduğu bu kasabada bukalemun dikkat çeker. Pek de cesur olmadığından fark edilmemeye  çalışsa da bunu başaramaz.

Kasabanın ilginç olan tarafı ise  sakinlerinin, iguanalar, kurbağalar, faregiller ve köstebeklerden oluşmasıdır. Dirt kasabasının su kaynakları tükenmiştir. Tüm kasaba sakinleri için durum pek de iç açıcı değildir.

Bu tam da bukalemunun beklediği fırsattır. Kendisine “Rango” ismini verir ve tüm kasabaya kendini sevdirerek kahramanlık hikayesine başlamış olur. Kasabanın yıllarca beklediği kurtarıcı olarak sevinçle karşılanır.Kısa zaman sonra Rango kasabanın şerifi olmayı başaracaktır.

Filmin vizyona girdiğinde “Sonuçta hayattaki tek amacınız kalabalığa uyum sağlamaksa, hedefiniz ne kadar yüksek olabilir ki ? ”  sloganı ile tanıtımı yapılmıştır.

 

 

Similar Articles
Prenses ve Kurbağa FilmiÖlü GelinOyunbozan RalphMoanaKomşum TotoroKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles