BrandnewsZaman

Robert Downey Jr’ın Yeni Gözdesi: Greubel Forsey GMT Tourbillon

Saatlere duyduğu özel ilgiyle bilinen ünlü aktör Robert Downey Jr. son filmi Avengers: Infinty War’un galasına son gözdesi Greubel Forsey GMT Tourbillon’la katıldı.

2011 yılında piyasaya sürülen saat, 605 bin dolar değerinde. Robert Downey Jr. galya katılmadan önce de resmi instagram hesabından saati koluna takıp çektiği bir videoyu da takipçileriyle paylaştı.

Greubel Forsey GMT Tourbillon, dünyadaki zamanın sezgisel bir görünümünü ve gece/gündüz vakitlerini gösteren bir yapıya sahip. Saatin sağ yan penceresinde gündüzleri sembolize etmek ve güney yarım küreyi daha fazla ortaya çıkarmak için sembolik dünya ışıkla aydınlatılıyor.

Greubel Forsey’in bir imzası olan bu çığır açan ruh, bu saatte özellikle belirginleştiriliyor. Dünya genelindeki üç saat diliminin görüntüsüne bu saat üzerinde yer veriliyor. Bu tasarımla, Robert Greubel ve Stephen Forsey tamamen GMT’nin bir saatçilik komplosu kavramını yeniden yorumluyor.

Bu saatle aynı zamanda, hem Greubel Forsey hem de GMT saatlerinin tarihi için bir ilke imza atılmış oldu. Robert Greubel ve Stephen Forsey, son on yılda Tourbillon dünyasında yeni mekanizmaları keşfettikten, icat ettikten ve geliştirdikten sonra, yeni bir komplikasyon olan GMT’yi kendi yöntemleriyle yorumlamış oldu.

Bu saat harika üç boyutlu bir zaman temsiline sahiptir. Dünyanın her yerinde gerçekten orijinal bir zaman görünümü sunan dönen bir karasal dünya. Bu teknik farklı zaman dilimlerini algılamanın en iyi yolu.

Saatte ayrıca Greubel Forsey’in ana patentli icatlarından biri olan 25 ° eğimli Tourbillon 24 Secondes kafesine de yer verilmiştir.

Mekansal olarak, kadran tarafındaki elemanların kombinasyonu mükemmel bir şekilde dengelenmiştir. Dünyanın olduğu taraftaki derinlik hissi, Tourbillon 24 Secondes ile birlikte saat 5 yönünde iken, birlikte çalışılan kontrollü bir gerilime neden olan üçlü bir asimetri oluşturmaktadır.

Similar Articles
Bir Zamanlar Rock Hudson'a Ait Olan Muhteşem Manzaralı BungalowBir Gayrimenkul Yıldızı: Leonardo DiCaprioBir Heykeltıraş Dokunuşuyla Reyes HouseAmerika'da Satılık Olan En Eski 15 Lüks EvDünyanın En Lüks Arabaları 
Show More

Related Articles