Crowns ChoiceSanat

Rock Gruplarından Yangın Mağdurlarına Yardım Konseri

Dünyaca ünlü rock grubu Red Hot Chilli Peppers ve efsane heavy metal grubu Metallica, Band Together organizasyonu kapsamında San Fransisco’da bulunan North Bay yangın mağdurlarına destek olmak amacıyla 20 milyon doları aşkın yardım topladı.

İlk olarak 9 Kasım’da AT&T Park’ta Metallica tarafından yönetilen ilk Band Together Konseri’nde 17 Milyon Dolar toplandı. Ardından Band Together 2 konserleri yapıldı. Red Hot Chilli Peppers’ın  yer aldığı ikinci büyük festival konserinde ise 4 Milyon Dolar kazanıldı. Yaklaşık 30 milyon dolar yardım sağlandı.

Her iki konserin bilet satışlarından elde edilen gelirin tamamı, San Fransisco’da Ekim ayında meydana gelen orman yangınlarının en çok isabet ettiği düşük gelir grubundaki toplulukları desteklemek için Tipping Point Topluluğu’nun Acil Yardım Fonu’na yatırıldı.

Bill Graham Civic Auditorium’undaki Band Together’ın son konserine 8000’den fazla kişi katıldı. Planet Entertainment, Salesforce ve Twilio tarafından desteklenen konserlerde yangınlardan etkilenen aileler ve kişiler için 800 kişilik koltuk ayrıldı.

Ekim ayında North Bay yangınında, Sonoma, Napa, Mendocino ve göl ilçelerinde kabaca 6.000 yapı yandı. En az 1 milyar dolar zarar görmesine neden oldu.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın