Tutku

Rolex Sea Dweller, Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph, Piaget Polo FortyFive

Zamandan Daha Değerli…

Saat, modern erkeğin en önemli aksesuarı…

Günümüzde saatler,  zamanı gösteren araçlar olmaktan çok, tarz, prestij ve statü sembolü olarak büyük önem taşıyorlar. Doğru saat seçimi, erkeğin kişiliği ve yaşamı hakkında birçok ipucu veriyor. Sınırılı sayıda üretilen özel saatler, zamandan daha değerli birer aksesuara dönüşüyor.

Tarz sahibi erkeğin olmazsa olmaz aksesuarı ‘zaman parçaları’nın değeri, çoğu zaman küçük bir servetle boy ölçüşüyor. Noble And Royal Magazine olarak, sizin için tüm zamanların en güzel ve en çok arzulanan saatlerinden oluşan küçük bir liste hazırladık. Yeterince şansınız ve paranız varsa, side çoğu sınırlı üretim olan bu koleksiyon parçalarına sahip olabilirsiniz. Keyfini çıkarın…

Rolex Sea Dweller

Rolex’in simgeleşmiş modeli Sea Dweller, önemli saat koleksiyonlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Tarzı ve kusursuz tasarımının yanı sıra inanılmaz sağlamlığıyla da ünlenen bu eşsiz saat, her türlü hava ve doğa koşulunda, hatta 1,200 metre derinlikte bile çalışmaya devam eder.

Saat dünyasına adımını attığından beri ufak tefek değişikliklere uğrayan Sea Dweller, birkaç özel versiyona da sahip. ‘Double-Red Sea-Dweller Submariner Mark II’ versiyonu dünyanın en değerli saatlerinden biri olarak gösterilmekte.

 

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph

Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph, spor saatler arasında efsanevi bir yere sahip. Audemars Piguet’nin saat dünyasında edindiği prestijli yerin büyük ölçüde mimarı olan bu kusursuz saat, birçok saat tutkununun gözünde, eşsiz tasarım ve performansın vücut bulmuş halidir. Adını, 1997 yılında pistlere veda eden İtalyan Formula 1 pilotu Jarno Trulli’den alan 29.94 mm kasa çapındaki saat, 60 saatlik güç rezervine ve 90 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

Piaget Polo FortyFive

Eğer bir Piaget seçtiyseniz, asla pişman olmazsınız. Çelik ve titanyumdan üretilen Polı FortyFive, tarih göstergesi, ikincil 24 saatlik kadranı ve kendinden kurmalı hareket mekanizmasıyla dikkat çekiyor. İsviçre saat geleneğinin en güzel örneklerinden biri olan bu saat, kırmızı işlemeli okunaklı kadranı ve plastik kayışlarıyla spor tutkunu erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından.

 

Piaget 880P hareket mekanizması kullanan Polo FortyFive’ın sadece 500 adet üretilmesi de saate ayrı bir değer katıyor.

 


Tag Heuer Carrera 1887 Chronograph

Eğer aradığınız minimalizm, okunabilirlik, incelik ve gösterişsiz bir şıklık ise, Tag Heuer Carrera 1887 Chronograph sizin için doğru seçim olacaktır. Tag Heuer’in 150. kuruluş yılı şerefine özel olarak üretilen bu saat saatte 28,800 titreşimlik hareketi, 90 metreye kadar su geçirmezlik özelliği, 50 saatlik güç rezervi ve 320 parçadan oluşan karmaşık hareket aksamıyla dikkat çekiyor. İlham aldığı Calibre 1887’nin patentli hareket mekanizmasının baştan tasarlanmış bir versiyonunu kullanan Carrera 1887, lüks ve kullanışlılığı ön plana çıkarıyor.

Breitling Emergency

Saat dünyasına 1990’ların sonlarında giriş yapan Breitling Emergency, kasasının içerisinde bir acil durum sinyali bulunan ilk ve tek saat olma ünvanını koruyor. Modelin titanyumdan üretilen ilk versiyonu, Breitling Aerospace’te de kullanılan Breitling Quartz heraket mekanizmasına sahipti. Alarm, kronometre, takvim, yansıma önleyici özellikli safir cam ve titanyum kasa gibi birçok etkilyici donanıma sahip olan Emergency aslında, pilotlar, gezginler ve denizciler gibi riskli meslekleri olan erkekler için tasarlanmıştı. Ancak bilekteki muhteşem görüntüsü, estetiği ve tarzı onu bir anda tarz sahibi erkeklerin gözde saatlerinden biri haline getirdi. Daha sonraları, turuncudan sarıya, gümüş griden maviye birçok farklı kadran rengiyle piyasaya sürülen saatin, dünyanın etrafındaki yolculuğunu hiç durmadan tamamlayan ilk ve tek balon ORBITER 3 için çıkardığı bir de özel versiyonu bulunuyor.

Patek Philippe Calatrava

Gösterişsiz zerafeti ve kusursuz inceliğiyle Calatrava, tüm zamanların en güzel saatlerinden biri. Patek Philippe’in en ünlü saati olan Calatrava, eksimeyen bir tasarıma, eşsiz el işi işlemelere ve 36 mm çapındaki klasikleşmiş orijinal Calatrava 3919 kadrana sahip. Müşterileri arasında, Kraliçe Victoria, Tchaikovsky, Albert Einstein gibi dünya tarihinde önemli yerlere sahip olan isimler  bulunan Patek Philippe, kusursuz işçiliği arayan saat tutkunlarının ilk tercih ettiği markalardan biri. En kaliteli malzemeler ve en ileri teknoloji kullanılarak, kusursuz bir işçilikle tamamen el yapımı olarak üretilen Calatrava’nın yapımının yaklaşık bir yıllık bir süre aldığı söyleniyor.

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın