Yol

Rolls Royce Phantom Drophead Pininfarina

Rolls Royce tasarımlı bu yeni model Phantom Drophead, dünyanın en pahalı 13. ikinci el arabası özelliğiyle karşınıza çıkıyor. Pininfarina tarafından tasarlanan bu model lüks yaşamın vazgeçilmez arabaları arasında da yerini alıyor. Elit görünümlü ancak bir yandan da spor arabalara meydan okuyan güçte arabalarla piyasaya adını kazıyan Rolls Royce, bu modelle de büyük ilgi toplamayı başarmış.

Özellikle kişiselleştirilen arabalarıyla ünlü olan Rolls Royce’un böyle bir modeli üretip piyasaya sunması oldukça dikkat çekmiş. Araç tipi coupe yani binek olarak geçen Phantom Drophead, 2 kapılı ve 2 koltuklu yapısıyla spor araba özelliğini yansıtıyor. Yakıt tipi benzin olan aracın motoru 12 silindirden oluşuyor.

Toplam beygir gücü 460 hp olan modelin maksimum hızı 240 km/saate ulaşabiliyor. Elbette en hızlı spor arabalardan hız konusunda geride kalsa da; kendi kategorisi içinde uygun bir rakama ulaşabilmiş. 100 km/saat çıkış hızını 5.8 saniyede alan Phantom Drophead’in, 8 ileri otomatik şanzımanı var. Hız konusunda bir spor araba niteliğini pek gösteremese de görünümü ve tasarımı açısından oldukça konforlu bir araç.

Lüks yaşamı arabada da tercih edip böyle bir araca sahip olmak isteyenler, Phantom Drophead ilk piyasaya çıktığında 2 milyon Euro gibi bir ücret ödedi. Bu aracın ikinci el fiyatı ise 1.900.000 Euro yani yaklaşık 2.322.000 Dolar civarında…

Similar Articles
Porsche 918 SpyderPagani HuayraFerrari EnzoBugatti Veyron Grand SportMotosiklet Gücünde Elektrikli BisikletDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceDeğeri Hiçbir Zaman Değişmeyen Otomobil: Porsche 356A SpeedsterLamborghini LP700-4 Aventador Coupe Sound  
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın