Zaman

Rotonde de Cartier Earth and Moon

SIHH 2014’te tanıtlan Rotonde de Cartier Earth and Moon, Cartier’nin tüm tasarımlarında karşımıza çıkan yüksek kaliteli işçiliği ve markanın geleneğinden gelen ustalığı başarılı bir şekilde yansıtıyor. Saat, adını kadranında bulunan dünya ve ay göstergelerinden alıyor.

Zarif ve şık tasarımıyla dikkat çeken Rotonde de Cartier Earth and Moon 47 mm çapında ve 16.65 mm kalınlığında bir platin kasaya sahip. Lâcivert taşından üretilen kadranın üstünde, dünya ve Roma rakamlarından oluşan platin bir grid bulunuyor. Kadranda, 12 rakamının bulunması gereken yerde platin dünya işlemesi ve onun üzerinde ay evresi endikasyonunu gösteren bir açıklık yer alıyor. Alt bölümde konumlandırılan tourbillion, saatin tasarımını zarif bir şekilde dengeliyor. Saatin kalbinde 362 parça ve 40 değerli taştan oluşan kalibre 9440 MC hareket mekanizması bulunuyor. 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği bulunan saatin tasarımını timsah derisi kayışlar tamamlıyor.

Yalnızca 50 adet üretilecek olan saatin fiyatı 275,000 dolar.

blue-moon-rotonde-de-cartier-earth-moon_5 Cartier Cartier-Earth-and-Moon-watch-7

Similar Articles
Victorinox Swiss Army Original ChronographVan Cleef & Arpels Midnight Planétarium Poetic ComplicationRaymond Weil Freelancer Lady Urban BlackDe Bethune Dream Watch 5Audemars Piguet Royal Oak Offshore Diver White CeramicDünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet Serisi1930'lardan Gelen Mavi Bir Rüya: Breitling Navitimer 8 B01Bulgari'nin Özel Modeli : Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater CarbonOrijinali Bozulmamış Modern Bir İkon: Submariner DateMüzayedenin En Pahalı Saati Paul Newman’ın Rolex’i Oldu
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın