BambiniEğitim

Salzburg Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Salzburg Üniversitesi,  Avusturya’nın Salzburg şehrinde, 1622 yılında, Başpiskopos Paris Lodron tarafından kurulmuştur. 2022 yılında 400’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayacak, oldukça köklü bir eğitim kurumudur.

Salzburg Üniversitesi 1963 yılında ikinci kez kurulmuş ve Felsefe Fakültesi’nin faaliyete geçmesi ve tüm derslerin başlaması 1964 yılını bulmuştur. Günümüzde ise, Salzburg Üniversitesi bünyesinde dört fakülte hizmet vermektedir. Bunlar, Katolik Teoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Kültürel ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Doğal Bilimler Fakültesi şeklinde sıralanır. Kurum bir kampüs üniversitesi değildir. Okula ait çeşitli binalarda faaliyet göstermektedir. Şehrin Alstadt denilen, en eski yerleşkelerinden biri olan ve eski binaların yeniden düzenlenmesiyle oluşan yapılarda eğitim verilmektedir.

Salzburg Üniversitesi’nde, yaklaşık olarak 1600 akademik personel hizmet vermektedir. Kurumun harç fiyatlandırması ise 750 Euro civarındadır.  Okul bünyesinde lisans eğitimi  3 yıl , yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürmektedir. Mezuniyet sonrası öğrenciler, herhangi bir sınava dahil edilmeden, direk olarak master yapabilmektedirler. Öğrencilerin konaklaması için, özel öğrenci yurtları, odalar, aile yanı ve kiralık ev seçenekleri mevcuttur.

Salzburg Üniversitesi bugünün tarihiyle, 230 üniversite ile  400 işbirliği anlaşması bulunan, dünya genelinde sözü geçen bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Üniversiteye ait bölümlerin bazıları ise Eski Uygarlıklar Bilimi Bölümü, İngiliz ve Amerikan Çalışmaları Bölümü, Biyolji Bölümü, Coğrafya Bölümü, Alman Çalışmaları Bölümü, İnformatik Bölümü, Katolik Din Eğitimi Bölümü, İletişim Çalışmaları Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü, Moleküler Biyoloji Bölümü, Müzik ve Dans Bölümü, Kültürel ve Sosyal Bilimler Felsefesi Bölümü, Siyaset Bilimi Bölümü ve Hukuk ve Ekonomi Bölümü şeklinde sıralanabilir.

 

 

 

Similar Articles
Paderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPassau Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerLinz Johannes Kepler Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerLeoben Üniversitesi Hakkında Genel BilgiKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles