Crowns ChoiceSanat

Hollandalı Sanatçı Stephan Brusche’ün Muzdan Eserleri

Hollandalı sanatçı Stephan Brusche kendine tuval olarak muzu seçti. Seçtiği muzlara hem bir heykel gibi şekiller verdi, hem de resimler çizerek inanılmaz yapıtlar ortaya çıkardı.

Sanatçı çalışmalarına başlamasına instagramda birşeyler paylaşma isteğinin sebep olduğunu söylüyor. 7 yıldır muz üzerinde bir çok çalışmaya imza atan Stephan Brusche, “Instagram’dan bir şeyler paylaşmak istiyordum. Sonra elimdeki muza baktım, üzerine bir surat çizersem hoş bir post olacağını düşündüm. Muzu şekillendirmeye başladıkça aklıma sürekli yeni fikirler geliyordu” diye konuştu.

  

Brusche’ün eserleri arasında oldukça dikkat çeken parçalar bulunuyor. Sanatçı Disney’in vazgeçilmez karakterlerinden biri olan Goofy’den, çizgi film kahramanı Simsons’a kadar bir çok figürü muz üzerine resmetmiş. Brusche şehir figürlerinin yanı sıra bir çok hayvanı da muz üzerinde şekillendirmiş. Brusche’ün çalışmaları onu eşsiz bir kariyere doğru da sürüklemiş.

 

Rotterdam’da yaşayan sanatçı ürettiği çalışmaları hem

instagram sayfasından hem de  kendi web sitesinden yayınlıyor.

Peki sanatçı neden muz üzerine resim yapıyor?

“Kabuğun ve kalemin dokusu gerçekten pürüzsüz” diyen sanatçı Stephan Brusche, “Oldukça sert bir kabuğu var, bu yüzden onu kestiğimde, 3 boyutlu bir etki vermek için ideal kalınlık mevcut ve bence muzun şekli daha orijinal, çünkü çoğu meyve sadece yuvarlak.” diye konuştu.

Stephen Brusche çalışmalarını bitirdikten sonra muzlara ne oluyor diye düşünüyorsanız emin olun yalnız değilsiniz. Aslında muzlara herkesin aşağı yukarı tahmin ettiği bir şey oluyor.  Brusche eserinin fotoğrafını aldıktan bir süre sonra ya muzu yiyor ya da yemeye kıyamadıklarını bir süre daha saklayıp, bozulunca atıyor. Sanatçı Stephan Brusche, “Benim için son ürün fotoğraftır.” diyor.

 

Similar Articles
Şehirlerin Sıradışı Heykelleri ve Buluşma NoktalarıJennneffer Lopez'le Guess Jeans'e Gelen İlkbaharCalvin Klein'ın Yeni Kampanyasında Solange da Yer AlıyorBenetton İlkbahar-Yaz Koleksiyonu İçin Oliviero Toscani ile Çalışıyor2018 Fendi'ye İyi GeldiDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev Objeleri
Show More

Related Articles