BrandnewsYol

Sarının Şık Tonu: Lamborghini LP720-4 50

Sarı renginin en güzel tonuna sahip olan Lamborghini LP720-4 50, mütevazı havasıyla kendisini görenleri etkiliyor. Özel olarak üretilmiş olan bu modelden dünyada yaklaşık olarak 100 adet bulunduğu biliniyor. Lamborghini LP720-4 50, özel aero sistemiyle standart bir otomobile göre çok daha fazla üstün bir performans sergiliyor.

Bu modelde geniş hava girişleri bulunmaktadır. Araştırmalara göre aerodinamik açısından %50 çok daha fazla enerji sarf etmektedir.

Lamborghini LP720-4 50’de sarı rengin özellikle kullanılmasının bir nedeni vardır. Çünkü üretici firma, Lamborghini modellerini tercih eden müşterilere en popüler renk ve marka olan Giallo Maggio adı verilen özel, pırıl pırıl bir varyasyon üretmeyi seçmiştir.

Siyah tekerlekler ve ayrıntılar, araba modelleriyle yakından ilgilenenlerin isteklerine uygun karşıtlığı sağlar. Bazı araştırmacı ve anketçilere göre Lamborghini’nin bu modelinde özellikle kullanılan sarı renk, öfke veya olumsuz bir duygu durumunu temsil etmektedir. Ancak üretici firmanın sarı rengin herhangi bir duygu durumunu ifade etmesinden ziyade, aracın performans gücünün derinliğine gönderme yapmak istemesi olarak algılanılıyor.

Bu modelin tasarımını tamamlamak için Q-Citura’nın etkileyici ismi ile devam eden  firma, özel elmas kapitone dikiş geliştirildi. Bunu aracın iç dekorasyon kısmına yerleştirdi.

Lamborghini LP720-4 50 Anniversario, diğer Lamborghini modellerine göre çok daha güçlü bir motorla donatılmıştır. 691’den 710 beygir gücüne sahiptir. Bu nedenle, aynı firmanın normal otomobil testlerinde 3.0 saniyelik sprint ve 217 mil/saat’lik bir üst hız saptanmıştır.

Bu model hız sevenler için ekstra gücü temsilen “özel motor kalibrasyonu” ile çerçevelendi.  Lamborghini LP720-4 50 Anniversario şimdiye kadarki en güzel Lamborghini olarak tanıtımı yapılmıyor. Ama gerek tasarımı gerek özel altyapısıyla oldukça dikkat çekiyor.

 

Similar Articles
Lamborghini Huracan LP580-2 Hakkında Bilinmesi GerekenlerAltın Kaplama Lamborghini Countach  Sokakların Rengine Bürünen Otomobil: Aston Martin V12 Vantage SYolların En Karizmatik Otomobili: Aston Martin Rapide SYeşilin En Dikkat Çekici Tonu: 2017 Mercedes-Benz AMG GT RDünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles