BambiniEğitim

Siegen Üniversitesi Hakkında Genel Bilgiler

Siegen Üniversitesi 1972 yılında kurulmuş olan, oldukça genç bir eğitim kurumudur. Lisans ve master programlarını 2012 ve 2013 yılında geliştirerek, 100’den fazla uluslararası üniversite ile işbirliği içine girmiştir. Rektörler Prof. Ralf Schnell ve Dr. Hoger Burckhart,  varolan disiplinlerarası çalışmaları geliştirerek, okulu uluslararası kulvarda söz sahibi bir kurum haline getirmeyi başarmışlardır.

Siegen Üniversitesi  kayıt şartlarını her yıl yenilemektedir. Bu sebeple ilk kez kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin, güncel kılavuzları incelemeleri şarttır. Kurumun kabul kılavuzları Haziran ve Temmuz ayları arasında yayınlanır. Üniversiteye başvuru yapan öğrencilerin, B1 seviyesinde Almanca konuşabiliyor olmaları gerekmektedir. Kurumun kendi bünyesinde verdiği Almanca dil kursuna dahil olmaları içinse, ön kabul almış olmaları yeterlidir. Siegen Üniversitesi Almanca dil kursuna ihtiyaç duyulduğunda, ödenmesi gereken fiyat 350 Euro’dur. Kurumun tek  dönem için verilmesi gereken harç tutarı ise 270 Euro civarıdır. Tercih edilen bölüm sanat dallaraından biriyse, yetenek sınavına katılma zorunluluğu vardır.

Siegen Üniversitesi’nin bünyesinde 9 adet yurt bulunmaktadır. Okul başvurusu yapıldığı dönemde, yurt başvurusu formunun doldurulup öğrenci işlerine teslim edilmesi gerekir. Online başvuru sistemi bulunmamaktadır. Yurt başvuruları sırasında öğrencilerden 10 Euro talep edildiği, bilinmesi gereken bir diğer ayrıntıdır.

Siegen, Köln’e 2 saat uzaklıktadır ve nüfusun çoğu öğrencilerden oluşur. Oldukça dağlık bir bölgedir. Almanya’nın genelinde olduğu gibi bu bölgede de kuralların hakim olduğu bir düzen vardır. Şehirde iki merkez vardır ve Siegen ZOB, alışveriş merkezlerinin, mağazaların ve kafelerin çokça bulunduğu merkezin adıdır. Şehirde bisiklet ile kolayca ulaşım sağlanabilinir. Bu sebeple öğrencilerin bisiklet satın almaları tavsiye edilir. Doğasının güzelliği ile dikkat çeken bir bölge olduğundan, gezmek oldukça keyifli olacaktır.

Siegen Üniversitesi’nin Fen Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Sanat Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi, İş Hukuku Fakültesi, Fen Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi bulunmaktadır. Bunun yanında üniversite bünyesinde bulunan bölümlerin bazıları ise, Alman Çalışmaları Bölümü, Felsefe Bölümü, İlahiyat Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Psikoloji Bölümü, Müzik Bölümü, İşletme Yönetimi Bölümü, Ekonomi Bölümü, Alman ve Avrupa İş Hukuku Bölümü, Fizik Bölümü’dür.

Similar Articles
Salzburg Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPassau Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerLinz Johannes Kepler Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles