GuideYeme İçme

Sıradışı Restoranlar

Daha önce hiçbir zürafa ile yemek yediniz mi ya da siyah kedilerle birlikte kahve içtiniz mi? Demir parmaklıklar altında yemek yediniz mi ya da su altında üzerinizden bir balık geçerken içki içtiniz mi? Tüm bunlara cevabınız hayırsa gelin bu restoranlara bir göz atalım.

İlk ilginç restoranımız İtalya’dan. Puglia’daki Grotta Palazzese Restaurant, denizin kıyısındaki bir mağaranın içinde yer alıyor. İzlanda’daki Ion Hotel’in barında ise, Kuzey Işıkları’nın mükemmel yansıması izlenebiliyor. ,

Herhangi bir suç işlemediyseniz muhtemelen hapishanede yemek yemenin ne demek olduğunu bilmiyorsunuzdur. Çin’in Tianjin şehrindeki Prison of Fire isimli restoransa size bu temada bir yemek yeme imkanı sunuyor. Demir parmaklıklarla ayrılan hücre tipi odalarda yemeklerinizi sipariş ederek yiyebiliyorsunuz.

Bali’deki Tsavo Lion Restaurant ise doğal bir parkın içinde yer alıyor. Yani siz tabağınızdaki bifteğinizden bir parça alırken yanınızdan bir aslan geçiyor olması, çok yüksek bir ihtimal. Ama korkmayın etrafınızda camdan sağlam bir koruyucu var.

Bulutların üzerinde olmak sizce de çok masalsı değil mi? Fransa’da 3842 metre yükseklikteki bir dağın tepesine kurulan , müşterilerini işte bu masalın içine dahil ediyor.

Kenya’da yer alan Giraffe Manor’da ise yemeğinizden bir parçayı pencereden size bakan bir zürafa ile paylaşabilirsiniz. Su altını merak ediyorsanız da Maldivler’deki Ithaa Restaurant tam size göre.

      

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFinlandiya’daki The Snowcastle of Kemi, buzdan yapılmış bir restoran. Buraya giderken yapmanız gerek tek bir şey var. O da üzerinizi kalın giyinmek.

Japonya’nın Himeji kentindeki Sip Your Coffee’de ise, kahvenize kara kediler eşlik ediyor. Hatta eğer siz de bir kedi sahibiyseniz buraya getirip beraber vakit geçirebiliyorsunuz. Ancak kafenin şartı, kedinizin de siyah olması.

Similar Articles
Orman İçinde Gizemli Bir RestoranNew York Otellerinde 25 Dolar BilmecesiLüksün Başkenti St.TropezDünyanın En İyi 6 RestoranıBir Turizm Gözdesi: KıbrısMançu Devleti İmparatorluk Sarayı MüzesiJinsha Sit Alanı MüzesiWashington'un En İyi 11 Hamburger RestoranıDuffy Londra'dan Çok Amaçlı Minimalist Barınak  Giusterna Plajı'nın Dönüm Noktası: Capo Grande Kulesi
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın