Crowns ChoiceYaşam

Square Enix Kafe Çin’de Açılıyor

Oyun tutkunlarına özel hizmet veren, dünya çapında bilinen Square Enix Cafe genişlemeye devam ediyor.

Her noktası oyun tutkunlarına özel olarak hazırlanan bu restoran-kafe tarzındaki tematik kafenin yeni şubesi Çin’de açılacak.

Oyun endüstrisi denilince akla ilk gelen firmalardan birisi olan Square Enix, daha önce Japonya’da kendi adıyla bir ‘tematik kafe’yi hizmete sokmuştu.

Kafe Çin’de şube açarak ilk kez Japonya’nın dışına çıkmış oldu. Aralık 2017’de Çin’in başkenti Şangay’da hayata girecek olan bu kafe, Square Enix oyunlarından esinlenerek dekore edilecek.

Çin’deki oyun tutkunlarının merakla beklediği mekanın mönüsünde Final Fantasy serisinde yer alan pek çok yemek de bulunacak. Red Mage Berry Cake ya da Titan’s Earthfury Hamburger bunlardan bazıları. Ayrıca Square Enix Cafe’de kokteyller bile Final Fantasy oyunlarında olduğu gibi iksir şişelerinde ikram edilecek.

Final Fantasy XIV temasıyla açılacak olan kafede aynı zamanda bir de hediyelik eşya mağazasına yer verilecek. Burada da Final Fantasy oyunlara ait çeşitli figürler ve oyuncaklar satılacak. Konuklar aynı zamanda kafede yer alan yiyecek ve içeceklerin listesi Square Enix Cafe’nin web sitesinden takip edebilecekler.

Yalnızca Çin ve Japonya’da bulunanlar bu ayrıcalıktan yararlanabilecek. Yurt dışındaki Final Fantasy tutkunları ise bu durumu kıskandıklarını dile getiriyor.

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem oyunlara hem de bu kültürü yaşatması için bazı mekanlara yatırımcılar tarafından yatırım yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde de Tayvan’da oyun tutkunlarına özel bir otel açılmıştı. Oyun severlerse hem cafe hem de restoranlarda bu konforu yaşadıkları için memnun olduklarını dile getiriyor.

Sektöre yönelik yapılacak olan yatırımların önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.

Similar Articles
Schindler’in Mektupları Açık ArttırmadaRitz Carlton Kruvaziyer Sektörüne GiriyorPortekiz’de Lüks Otel Sayısı ArtıyorPeugeot Ve Beneteau Markalarından Sea Drive Concept BoatPaladöken’de Gece Kayakları BaşladıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın