Müzik

Steinway & Sons’tan Altın Kaplama Piyano

Müzikal enstrümanlar sadece sanat eserleri olmanın ötesinde koleksiyoncular tarafından sahip oldukları gerçek parasal değer için de elde edilmek ve koleksiyonlara eklenmek istenen objeler haline geliyorlar. Zarif sanat ürünleriyle ilgili düzenledikleri açık artırmalarla bilinen bir müzayede evi olan Leslie Hindman Auctioneers tarafından açık artırmaya sunulacak olan bu Steinway & Sons Louis XV maun piyano 24 ayar altın kaplamaya sahip. Müzayede öncesi uzmanlar tarafından yapılan fiyat tahminleri piyanonun yaklaşık 200.000 $’dan alıcı bulacağı yönünde. Daha evvelden William Staffor, Bengamin Sawtelle Hanchett (65 yıl boyunca piyanoya sahipti), George Michalski ve Mark Fritz tarafından sahip olunan piyano son sahibinde 2004’teki vefatına kadar kaldı.

Model B bir piyano olan enstrümanın doğumu 1904’e uzanıyor. Firmanın ellinci yaş günü hasebiyle tasarlanan ve üretilen piyanoya Joseph Burr Tiffany ve takım arkadaşları tarafından hayat verilmiş. 108815 seri numaralı piyano Joseph Tiffany’nin bizzat kendisi tarafından dizayn edilmiş, oyulması ve şekillendirilmesi ise yekpare maundan Juan Ayuso tarafından yapılmış. Daha sonra da 24 ayar altınla kaplanan göz alıcı enstrümanın yeni sahibi kim olacak, büyük merak konusu.

Similar Articles
İngiliz Rock Grubu Queen'in 40. Yıl Kutlamaları İçin Üretilmiş Hediye KutusuYeni Creative Airwave Kablosuz HoparlörlerBose AE2w Bluetooth KulaklıkTechDAS Air Force One PikapMB&F ve Reuge’den Müzik MakinesiWhaletone Royal Dijital PiyanoXOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu'yla Müzik Yaratmaya Hazır OlunPrizm Akıllı Müzik ÇalarSony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik Enstrümanı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın