BambiniEğitim

Sttutgart Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Sttutgart Üniversitesi, Avrupa ‘daki endüstri çağının başlangıcında, 1829 yılında kurulmuştur. Teknik ve fiziksel disiplinlerde başarıya sahip bir üniversite olarak kabul görmüştür. Kurum 150 enstitü ve 10 fakülteye sahiptir. Bünyesinde 4800 çalışanı barındırmakta ve toplamında 22.600 öğrenciye eğitim vermektedir. Bunun yanında 150 stajyer kurumda çeşitli departmanlarda deneyim kazanmaktadır.

Sttugart Üniversitesi, Sttutgart şehrinde bulunmaktadır. Kentin çevresel ve kültürel anlamda zengin bölgelerinde iki ana kampüsü yer almaktadır. Eğitim konusunda gayet iyi koşullar sunan kurum, mezun olan öğrencilerine  iş kaynakları yaratma konusunda da oldukça aktiftir.

Sttutgart,  Baden Württemnerg eyaletinin başkenti olup, Almanya’nın 6. en büyük şehridir. Toplam nüfusu ise 600.000 ‘den fazladır. Coğrafi konum olarak, Almanya’nın en dağlık yörelerinden biridir.

Sttutgart Üniversitesi Dünya’nın en iyi  üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Kurum öğrencilerinden, sömestr ücreti talep etmezken, 165 Euro sosyal harç almaktadır. Üniversitede , Almanca Forschungsinsiut adı verilen ve çeşitli alanlarda araştırmalar yapan merkezler bulunmaktadır. Bu yapılan araştırmalar neticesinde birçok akademik ve bilimsel ödüle layık görülmüştür. Sttutgart Üniversitesi, Almanya’da İngilizce Yüksek Lisans öğrenimi görmek isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen eğitim merkezlerinin başında gelir.

Sttutgart Üniversitesi  bünyesinde eğitim görecek öğrenciler, konaklama konusunda birtakım sıkıntılar yaşayabilmektedir. Şehirdeki öğrenci nüfusu fazla iken,  kurumun bünyesindeki yurt sayısı ve kapasitesi çoğu zaman yeterli gelmemektedir. Yurt başvuruları, kurumun resmi web sitesinden yapılmalıdır. Ev ya da oda kiralamak ise konaklama konusunda diğer bir seçenektir.

Sttutgart Üniversitesi’nde bulunan yüksek lisans bölümlerinden bazıları  Fizik Bölümü, Felsefe Bölümü, Enerji Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Eğitimi Bölümü, Karşılaştırılmalı Dil Teorileri Bölümü, Geomatik Bölümü, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Egzersiz Bilimi Bölümü, Bilgi Kültürleri  Bölümü, Anglistik Bölümü, Altyapı Planlaması Bölümü, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü, Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Bölümü, Kimya Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü, Teknik Biyoloji Bölümü ve Tarihi Kaynaklar ve Yorumları Bölümü şeklinde sıralanabilir.

Similar Articles
Siegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPassau Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles