Crowns ChoiceYaşam

Su Altında Tatil İçin 10 Öneri

Tatil için deniz manzaralı bir odaya hiç kimse hayır demez. Peki ya denizin içindeki bir oda için ne derdiniz?

Su altında yer alan otel odalarında hem mavi derinliklerin sürprizleriyle büyülenecek hem de bu eşsiz deneyimi hiç unutamayacaksınız. İşte sualtında tatilin büyüsüne kapılacağınız 10 su altı oteli.

1-Jules’ Undersea Lodge, Key Largo, Florida / ABD

Jules Verne’nin Denizler Altında Yirmi Bin Fersah romanını çocukken hepimiz okumuşuzdur. İşte yazardan ismini alan bu otel dünyanın en eski sualtı oteli olarak kabul ediliyor. Otele ulaşımsa yalnızca dalış yaparak sağlanıyor.

2-Per Aquum Huvafen Fushi / Maldivler

Bu oteldeki spa, dünyanın ilk su altı spası. Bir yandan masaj yaptırarak rahatlayacak, diğer yandan büyüleyici manzarayı izleyerek mavi derinliklerde kaybolacaksınız.

3-Atlantis The Palm, Dubai / BAE

Otelin mitolojide su altı tanrısı olarak bilinen ‘Neptune’ ve ‘Poseidon’ isminde iki sualtı süiti bulunuyor. Bu iki süitte yaşayacağınız konforlu tatili unutamayacaksınız.

4-Manta Resort, Pemba Adası, Zanzibar / Tanzanya

Hint Okyanusu’nun kristal kadar berrak turkuvaz sularını merak ediyorsanız bu otel tam size göre. Su altındaki odanıza ulaşmak için kısa bir yolculuk yapacağınız bu otelde, su altından kalan vaktinizde terasa çıkarak eşsiz yıldız manzarasını izleyebilirsiniz.

5-Lovers Deep / Karayipler

Bir denizaltının otele dönüştürülmüş hali olan bu otelde Karayipler, Montserrat, Martinique, St. Lucia ve Barbados gibi adaların masmavi sularında gezinecek ve mavi yolculuğu en ince ayrıntılarına kadar hatırlayacaksınız.

6-Conrad Maldives Rangali Island / Maldivler

Conrad Maldives Rangali Island’ın su altı odaları yok. Ancak, deniz altı manzarasında yiyeceğiniz unutulmaz akşam yemeklerini sunan bir restoranı bulunuyor. Maldivler’e özgü lezzetleri tadarken balıkların geçişini büyük bir şaşkınlıkla izleyebilirsiniz.

7-Utter Inn Hotel, Vasteras / İsveç

Soğuk kuzey coğrafyasında yer alan İsveç’in tek su altı oteli olan bu otel benzerleri gibi lüks değil. Ancak suyun 3 metre altında yer alan bu panoramik manzaralı odalar üzerinizde tarif edilemez bir duygu yoğunluğu bırakacak.

8-Per Aquum Niyama / Maldivler

Dünyanın ilk su altı gece kulübü bu otelde yer alıyor. Balıklarla dans etmeye ne dersiniz?

Hint Okyanusu’nun derinliklerinde yer alan bu kulübe otel müşterisi olmasanız dahi girebiliyorsunuz.

9-Planet Ocean Underwater Hotel, Florida / ABD

Key West yakınlarında inşasına devam edilen bu lüks otelde 12 lüks oda, bir lounge, bir restoran ve mükemmel bir deniz manzarası olacak.

10-Poseidon Undersea Resorts

Bu otel de henüz planlanma aşamasında. Ancak en büyük özelliği dünyanın ilk gerçek su altı oteli olacak olması. Fiji adalarında yapılması planlanan bu otelde 22 oda, su altı restoranı, bar, kütüphane, spa, 110 metre karelik lüks bir süt ve konferans salonu bulunacak.

Similar Articles
Square Enix Kafe Çin’de AçılıyorSchindler’in Mektupları Açık ArttırmadaRitz Carlton Kruvaziyer Sektörüne GiriyorPortekiz’de Lüks Otel Sayısı ArtıyorPeugeot Ve Beneteau Markalarından Sea Drive Concept BoatDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın