BrandnewsOkyanus

Suyun Üstünde Bir Kılıç Balığı: Katreen Yelkenli Yat

Denizin üstünde pek de alışık olmadığımız tarzda tasarlanan Katreen Yelkenli yat dış görünüşüyle ilk görüşte dikkati çeken unsurlara sahiptir. Bu yelkenli yat diğer yelkenlilerden farklı olarak elektrikle çalışabilir şekilde tasarlanmıştır. Bunun üzerine modern ve çağdaş bir sunumu getirilerek Katreen Yelkenli Yat halini almıştır.

Zarif bir tasarımı ve masif bir şekli olan Katreen Yelkenli Yat’ın uzunluğu 45 metredir. İlhamını modern mimariden alan Katreen Yelkenli Yat’ın esas amacı basit, hacimli ve agresif bir çizgi sunmaktır.

Katreen Yelkenli Yat’ın tasarımcısı Marko Petrovic yatı tasarlarken kılıç balığından esinlendiğini belirtmiştir.

Bu yelkenli, yat iki katlıdır. Birinci katta bir salın ve ikinci kontrol merkezi bulunmaktadır. Ayrıca camdan bir kamarası bulunmaktadır.

Katreen Yelkenli Yat enerjisini güneşten alır. Üzerinde güneş enerjisi panelleri bulunmaktadır. Ayrıca yelkenleriyle de rüzgar enerjisini harekete çevirir. İki yelkeni bulunan Katreen Yelkenli Yat’ın yelkenlerinin uzunlukları yaklaşık 30 metredir.

Kathreen Yelken Yat, keskin dalgalarla mücadele etmek için muhteşem bir tasarıma sahiptir. Keskin ve agresif tasarımıyla zahmetsizce yüksek hıza ulaşır.

Lüks bir yat olarak tasarlanan Katreen Yelkenli Yat, tekne meraklılarının ilgi odağında olacak gibi görüyor.

 

Similar Articles
Yüzen Restoran Aqua PodGelecekteki En İdeal Adres: ARKUP Yaşanılabilir YatI Plane'le Pekin-New York Arası 2 Saate İnecekJohn Travolta’nın Jet TutkusuDaha Hızlı ve En Yüksek Seviyede Uçuş: TriFan 600Dünyanın En Lüks Arabaları Dünyanın En Pahalı Saatleri: Audemars Piguet SerisiDünyanın En Lüks, En Pahalı ve En Hızlı Spor Arabaları Serisi: Ferrari EfsanesiŞehrin Vahşi Kaplanı: Lamborghini Murcielago Lp640 Roadster VersaceFabrikadan Dönüşen Bir Ev : La fábrica
Show More

Related Articles