Müzik

Tarihi Ruhlman Piyano Satışta

Macassar abanozu ve boyanmış oak ağacından titiz bir işçilik sonucu imal edilmiş olan bu piyano Amerikan ceviz cilasıyla kaplanmış ve üzerinde ona asıl değerini veren Ruhlman etiketini taşıyor. Piyanonun fildişi kakmalarla süslenmiş tuşları ve bronzdan yapılma lir şeklinde pedalları var. Ünlü müzayede evi Sotheby’s tarafından New York’ta düzenlenen 20. Yüzyıl Tasarımları adlı açık artırma organizasyonunda satışa çıkarılacak olan piyano 6 Mart itibariyle yeni sahibine kavuşmuş olacak. Uzmanlar Ruhlman marka piyanonun 600.000 $ civarı bir rakamdan alıcı bulacağını söylüyorlar. Satışı gerçekleştikten sonra herkesin hemfikir olduğu üzere bu piyano da müzayedelerle yeni sahiplerine kavuşmuş tarihi, peşinden koşulan, ilgi uyandıran diğer piyanolar gibi tarihin sayfalarındaki önemli yerini alacak.

Bilinen altı Ruhlman piyanodan biri olan bu aşırı nadir müzik enstrümanı Saint Nazaire adlı geminin hanımlar için yapılmış resim odasında 1930’lar boyunca yer aldı. Denizlerin Kraliçesi olarak da bilinen bu gemi ultra lüks iç dekorasyonuyla Versailles Sarayı’nın kralları barındırmış odalarını andırıyordu. İşte böyle eşsiz bir tarihi olan bu enstrümanın yeni sahibi bakalım kim olacak.

rare_ruhlman_piano_that_sailed_aboard_the_legendary_1930s_ocean_liner_ss_normandie_goes_for_sale_zsssf

Similar Articles
Steinway & Sons’tan Altın Kaplama Piyanoİngiliz Rock Grubu Queen'in 40. Yıl Kutlamaları İçin Üretilmiş Hediye KutusuYeni Creative Airwave Kablosuz HoparlörlerBose AE2w Bluetooth KulaklıkTechDAS Air Force One PikapWhaletone Royal Dijital PiyanoXOXX Besteci Dijital Müzik Kutusu'yla Müzik Yaratmaya Hazır OlunPrizm Akıllı Müzik ÇalarSony'den Yüksek Güçlü Ses SitemleriNomad Dijital Müzik Enstrümanı
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın