Crowns ChoiceTasarım

Tasarımda Yeni Trend: Beton Ev Objeleri

Beton bina, beton ev, betondan heykel, beton yığını gibi bir çok kavramı günlük hayatımızda kullanıyoruz. Ancak betondan obje kullanma fikri kulağa oldukça ilginç geliyor.

Betondan bir kanepeniz olsa rahatça televizyonun karşısına uzanıp izlediğiniz filmin tadını çıkartabilir miydiniz? Peki beton tabaklarınızdan yemek yeme fikri size nasıl gelirdi? Ya da betondan yapılmış bir küpeyi kulağınıza takabilir miydiniz? Siz bunları düşünürken biz sizlere örneklerini anlatalım.

Betondan objeler üretme fikri ilk olarak Auburn Üniversitesi öğrencisi Grey Hensey tarafından ortaya çıkartıldı. Hensey’in, ilk tasarımı betondan bir mutfak dolabı kulpuydu. Bu tasarım hem ilginç hem de oldukça da dayanıklı olmuştu.

Beton objelerin üretiminin ana fikri tasarlanan objenin uygun kalıba dökülmesi ve daha sonra bütün halde çıkartılması. 3D yazıcıların farklı şekillerde ve türlü malzeme kullanarak etkileyici ürünler sunmasını bir yana bırakırsak, beton ev objelerini deneyimlemenin de ayrı bir tadı olacak gibi görünüyor.

Örneğin bu beton kanepe. Her ne kadar görüntüsü yumuşacık minderleri olan bir kanepeyi andırsa da o bir beton. Belki uzandığınızda klasik bir kanepeden aldığınız konforu sağlayamayacaksınız ama yanı başınızda koltukta hoplamaya çalışan çocuklar da olmayacak.

Bu beton sehpa ise görüntüsüyle oldukça şık ve en tercih edilebilir beton obje.

Bir odun dilimi üzerinde servis yapma modasını yaşadığımız bugünlerde, bu beton tabak da oldukça talep görebilir objeler arasında yer alıyor.

Material Immaterial Studio tarafından geliştirilen beton takı ve aksesuarlar da oldukça dikkat çekici. Hem şık hem de ilginç bir görünümü olan bu küpelerin tek handikapıysa şüphesiz benzerlerine göre daha ağır olmaları.

Murray Banker tasarımı olan pinpon masası ise açık hava turnuvaları için ideal olabilir.

 

 

Similar Articles
Hollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan EserleriŞehirlerin Sıradışı Heykelleri ve Buluşma NoktalarıJennneffer Lopez'le Guess Jeans'e Gelen İlkbaharCalvin Klein'ın Yeni Kampanyasında Solange da Yer AlıyorBenetton İlkbahar-Yaz Koleksiyonu İçin Oliviero Toscani ile ÇalışıyorDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart Weitzman
Show More

Related Articles