Yol

TecDay- Yeni SL Daha az ağırlık, daha fazla görünüş, daha fazla ses

Mercedes-Benz bu sene tamamen yeni geliştirilmiş ve ilk defa eksiksiz olarak alüminyumdan üretilen SL(sporty light) Roadster’ı sunuyor. Alüminyum yapı güvenlikle beraber sürücünün komforunuda sağlıyor. Sadece çok az kısımları diğer materyallerden oluşuyor. Tasarımcılar ürünün arka duvarı için kısmen hafif magnezyumdan yararlanmışlar.

Bu yeni geliştirilmiş model diğer modellerden 110kg daha az ağırlıkta. Mercedes-Benz’in yapısından sorumlu olan Dr. Thomas Rudlaff daha az ağırlığın daha çok dinamik ve daha az tüketim anlamına geldiğini ve böylelikle sürücülerin araba kullanırken daha çok eğlenceye sahip olup, çevre kirliliğini de azaltacaklarını söylüyor.

SL Roadstar’ın 2 tane yeni özelliği var. Bunlardan biri MAGIC VISION CONTROL, yeni, akıllı ve etkili yıkama sistemi. Bu sistem sonucunda pencere camında hiç bir şekilde su serpistirilmesi görülmediği gibi harika bir temizlik elde ediliyor. Diğer bir özelliği ise FrontBass sistem, bas sesli hoparlör. Bu avantaj sayesinde üstü açık arabada konser salonu atmosfererine sahip oluyorsunuz. Bütün bu özelliklerin hepsini sadece yeni ve geniş kapsamlı SL serisinde tecrübe edinebiliyorsunuz.Mercedes-Benz will present a completely redeveloped SL Roadster made for the first time almost
entirely from aluminium. The full aluminium takes care of driver protection. Only very few components are made from other materials. The designers use the even lighter magnesium for the rear panel.

The newly developed car weighs around 110 kilograms less than a comparable body shell constructed in analogous manner to the previous technology. Dr Thomas Rudlaff, responsible for the aluminium body shell at Mercedes-Benz, says; ‘’Less weight means more dynamism and less consumption. In other words: the motoring enjoyment increases and the environmental burden sinks.’’

With two further innovations, the new SL remains true to its tradition as

technological trend setter. The first one is MAGIC VISION CONTROL. It is a new intelligent, high-efficiency windscreen wiper/washer system. As a result, when spraying one no longer sees a water splash on the windscreen to disrupt one’s visibility, and yet the windscreen is kept perfectly clean. The second one is FrontBass system. It means that the new SL features clear, crisp bass sounds that make possible a concert hall ambience even with the top down.

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın