BrandnewsOkyanus

Tekne Evlerde Sonsuz Konfor

Uçsuz bucaksız bir deniz manzarasında, şehrin gürültüsünden uzak, biraz dalgalı biraz da iyot kokusu olan bir hayatı kim istemez ki…

Yıllarca bir sahil kasabasına yerleşip denizin tadını çıkarmak isteyenlerdenseniz bu tasarım sizi çok heyecanlandıracak. Özgürlüğüne düşkün olan ve şehrin gürültülü yaşantısıyla betonlaşmış manzarasından sıkılanlar için Waterlovt firması tarafından bir ‘tekne ev’ tasarımı yapıldı.

Tasarımında hiçbir lüksten geri kalınmayan bu  ‘tekne evler’ sizlere özgürlük duygusunun zirvelerini yaşatacak, rahatlatacak ve tüm negatif enerjinizi suya hapsedecek.

Bu ‘tekne ev’de yaşamak belki size sıradan bir hayatı özlettirecektir, ancak emin olabilirsiniz ki hayatın tadını bu evlerde çıkartacaksınız.

Hollanda’da tasarlanan Waterlovt ‘tekne evler’ de Hollanda mimarisinin temel öğelerine yer veriliyor. Her birimi ünlü bir tasarımcı tarafından tasarlanan bu ‘tekne evler’ sağlam, güvenli ve konforludur.

Bu evlerde yüksek güvenlik önlemleri alınmış. Her bir tekne evde pompalara bağlı karbonmonoksit ve duman sızıntı alarmları bulunmaktadır.Ultra özellikte geliştirilmiş tesisat yapısıyla hayatı karada olduğu kadar denizde de konforlu bir hale getirmeyi amaçlayan bu evler kendi kendine yetebilen bir teknolojiyle kurulmuştu. Bu da demek oluyor ki eğer bu tekne evlerden birine sahip olursanız artık karaya muhtaç olmayacaksınız.

Bir tuzdan arındırma tesisi ile, temiz ve  taze suya sahip olabileceksiniz. Ayrıca tüm organik atıkların geri dönüştürebilen sistem, bunları daha sonra enerjiye de dönüştürülebilir tarzda olacak.

Tekne evinizde bulunan güneş panelleri ve pillerle elektrikli cihazlar için enerji sağlanabilecek.

Gelişmiş airco ile akıllı cam uygulaması da evin içindeki iklimin tüm yıl boyunca sabit olmasını sağlamak için soğutma ya da ısıtmaya özel bir zemin oluşturur.

 

 

Tags
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın