Crowns ChoiceTasarım

Teleskopik Çadırla Hayat Daha Kolay

Dünyanın dört bir yanından deprem ve sel felaketi haberleri her geçen gün gündemde yerini buluyor. Yakınlarını kaybeden felaketzedeler, bazen evlerini terk etmek durumunda  bazen de evsiz kalıyorlar.

Bu gibi durumlarda ilk barınma seçeneği olarak çadırlar karşımıza çıkıyor. ‘Teleskopik Çadır’sa bu gibi felaketlerde imdadımıza yetişecek türde tasarlanmış.

Çadırın katlanabilen bir sıkışma mekanizması bulunuyor. Kolay açılabilen bu çadırlar istenildiğinde tutup çekilerek genişletilebiliyor. Kötü hava koşullarına dayanıklı bir malzeme kullanılarak yapılan ‘Teleskopik Çadır’ yapacağınız küçük kamp gezileri için de oldukça kullanışlı olacak. Az yer kaplayan bu çadırların kuruluşu da oldukça rahat.

Büyük çadırlar hem garajınızda ya da bagajınızda geniş yer kaplıyor hem de kurulumu oldukça zamanınızı alıyor. Ancak ‘Teleskopik Çadır’ınız hem inceliğiyle garajınıza çok az yer kaplıyor, hem de rahat taşınıyor. Ayrıca bu çadırı tek hamleyle açarak içine girip uyuyabiliyorsunuz. Yani saatlerce çadırı kuracak yer arayıp, bir o kadar süre de çadırı kurmak için mücadele vermenize gerek yok:

‘Teleskopik Çadır’ tamamen genişletildiğinde, her çadır modülü toplam uzunluğu 8 metreden iki bölüme kadar uzanıyor. Eğer siz daha büyük bir çadıra ihtiyaç duyuyorsanız o zaman, çadırın her modülünü daha büyük bir modül oluşturmak için başka bir yere ekleyebilirsiniz. Bunun için sadece bir kaç fazla çadıra ihtiyacınız var. Bu arkadaşlarla gidilecek bir hafta sonu kampı için kaçırılmaz bir fırsat.

Tasarımcılığını,  Dong Jia, Wu Jiahao, Qiao Song, Feng Ming, Chen Yu, Su Fangyu, Li Siyao ve Zhao Chenyuan’ın yaptığı ‘Teleskopik Çadır’ın malzemesi de su geçirmez naylon. Her çadırda 2 adet pencere bulunuyor. Ayrıca her bir çadırın gövdesi için ek bir destek olan yüksek mukavemetli plastik yapıdan yapılmış kapı çerçevesi bulunuyor.

Similar Articles
İzlanda'da Portatif Trekking KabiniAçık Havada Spor İçin Tasarlanmış Fitness SistemleriLouisville'deki İlginç Hediyelik MekanlarHediye Almak İçin Burçlardan TüyolarEn Etkileyici 10 Hollywood FilmiDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles

Bir Cevap Yazın