Crowns ChoiceMarka

Timberland’in Ekolojik Koleksiyonu

Pet şişeden Timberland marka bir ayakkabı giyeceksiniz desek yanıtınız ne olurdu?

Dünyaca ünlü ayakkabı markası Tiberland sürdürülebilirliği değerlendiren bir marka olduğunu kanıtladı ve geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak hazırlanan bir giysi, aksesuar ve ayakkabı koleksiyonunu moda tutkunlarının beğenisine sundu. Ünlü marka geri dönüştürülmüş iplik şirketi Thread’le de iş birliği yaptı.

Koleksiyon ortaya çıkartılırken yalnızca pet kumaş üretimi yapılmadı. Aynı zamanda bu kumaşlar için kullanılacak pet şişeler 1300 kişilik bir ekiple Haiti sokaklarından toplandı. Timberland’e göre Thread’le yaptıkları iş birliği “çevresel sürdürülebilirliğin de ötesinde” bir anlam ifade ediyor. Çünkü bu ortaklıkla geri dönüşüm yapılırken aynı zamanda dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Haiti’nin sokakları temizlendi ve yerel halka ekonomik kalkınma sağlanabilecek bir iş istihdamı yaratıldı.

Çalışmalarının, stil ve sürdürülebilirliğin bir arada var olabileceğinin önemli bir kanıtı olduğunu söyleyen  Timberland’in sürdürülebilirlik direktörü Collen Vien,”Tüketiciler, Timberland x Thread çizmelerini veya sırt çantalarını alma konusunda kendilerini iyi hissediyorlar ve başka birinin hayatında olumlu bir etki yapıyor olduklarını biliyorlar” dedi.

Thread’in kurucusu ve CEO’su olan Ian Rosenberger’se, “Thread’ta, onurlu işlerin yoksulluğu tedavi ettiğine inanıyoruz ve kumaşımız bu işleri yaratıyor. İş birliğimiz Timberland’ın geniş tedarik zincirini ve sadık müşteri tabanını, gelişmekte olan dünyada birinci sınıf kumaşlar ve hayati işler yaratma gücünü, Thread’ın sorumlu, şeffaf yaklaşımı ile birleştirerek moda endüstrisinde sismik bir değişime işaret ediyor. Timberland x Thread koleksiyonu, kıyafetlerimizin geliştirilme yolunda atılmış önemli bir adım.” diye konuştu.

Timberland ve Thread’in ortaklığında hazırlanan koleksiyonda %50 dönüştürülmüş pet kumaşlar kullanılarak yapılan 5 farklı erkek ayakkabısı, iki çanta ve bir adet tişört bulunuyor. Koleksiyon hem şık, hem rahat hem de iyilik yaptığınızı hissettirecek bir etki bırakıyor.

 

Similar Articles
Seksi ve Rahat Bir Tarz: Stella McCartney 2018Louis Vuitton’dan Akıllı Valiz AtılımıGizemli Romantiklerin Rüzgarı: Valantino 2018Tom Ford Yeni Koleksiyonunu New York Fashion Week'te TanıtacakDior'un Yeni Yüzü Sasha Pivovarova OlduDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles