BambiniEğitim

Tübingen Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Tübingen Üniversitesi, 1477 yılında, Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde yer alan Tübingen şehrinde kurulmuştur. 540 yıllık bir geçmişe sahip olup, Almanya’nın en köklü eğitim kurumlarından biridir. Üniversitenin asıl ismi ise, Eberhard Karl Tübingen’dir.

Kurumun yer aldığı şehir, mühim bir öğrenci kentidir. Bünyesinde 29.000 civarında öğrenciye öğrenim sunmaktadır. 83.000 kişilik nüfusa sahip olan kent, hayat standartı olarak Almanya’nın en kaliteli şehir seçilmiş olup, doğa ve tarih ile iç içe bir bölgedir. Diğer Alman şehirlerinin aksine, yaz kış canlı ve hareketli bir şehir olarak bilinmektedir. Coğrafi konusu açısından ise, Strasbourg, Zürih, Basel ve Münih gibi şehirlere yalnızca 4 saatlik mesafededir.

Kurumun  10.000 çalışanı bulunmaktadır. Bunun yanında öğretim kadrosunda 450 profesör görev almaktadır. Lisans ve yüksek lisans programları ile Avrupa eğitim kurumları arasında önemli bir yere sahiptir. Biyomedikal Teknolojileri ve European Economics gibi dallarda İngilizce olarak yüksek lisans programları mevcuttur.

Tübingen Üniversitesi’nin dönem başı 60 Euro ile 130 Euro arasında değişen okul harcı bulunmaktadır. Kendi bünyesinde sunduğu dil kursu ücretleri ise dönem başı  değişmektedir. Üniversiteye ait toplamında 30  yurt bulunmaktadır. Talep edilen yurt fiyatları ise aylık 200 Euro ile 380 Euro aralığındadır. Dileyen öğrenciler içinse okul yanlarında kiralayabilecekleri ev ve oda seçenekleri mevcuttur.

Tübingen Üniversitesi, Kuzey Amerika, Asya, Latin Amerika ve diğer bir çok Avrupa ülkelerinde, öğrenci değişim programlarına sahiptir.  45 farklı bölgeden 150 kadar eğitim kurumu ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Her öğrenim yılı, 2000 civarında öğrencisi ise uluslararası statüde eğitim görüp mezun olmaktadır.

Üniversitede yer alan bölümlerden bazıları Genel Hatiplik Bölümü, Genel Dil Bilimleri Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü, Biyokimya Bölümü, Bilgisayarlı Dil Bilimi Bölümü, Ekonomi ve İş Yönetimi Bölümü, Ampirik Kültür Bilimleri Bölümü, Uluslararası İş Yönetimi Bölümü, Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü, Kore Dili ve Edebiyatı Bölümü, Bilgisayarlı Medya İletişim Teknikleri Bölümü, Müzik Bilimleri Bölümü, Tıp Teknikleri Bölümü, Müzik Bilimleri Bölümü, Politika Bilimleri Bölümü, Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü, İskandinav Dili ve Edebiyatı Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Eski ve Ortaçağ Arkeolojisi Bölümü şeklinde sıralanabilir.

Similar Articles
Sttutgart Üniversitesi Hakkında Genel BilgiSiegen Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerSalzburg Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPaderborn Üniversitesi Hakkında Genel BilgiPassau Üniversitesi Hakkında Genel BilgilerKöpeklerde Tüy Dökülmesi ve Sebep Olan Hastalıklar  Köpeklerde Kuduz (Rabiez) Belirtileri ve Tedavisi  Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığından Korunma ve Tedavi YollarıKöpeklerde Kanlı İshal Hastalığı Nasıl Bulaşır?Köpeklerde Gençlik Hastalığından Korunma ve Tedavi Yolları
Show More

Related Articles