Crowns ChoiceSanat

U2’dan Yeni Albüm Yeni Turne

Müzik piyasasının en büyük gruplarından biri olan U2 son albümüyle yeni bir konserler serisine hazırlanıyor.

Üç yıl aradan sonra piyasa sürdüğü son albümün adı “Songs of Experience”la hayranlarıyla buluşan efsane grup Experience+Innocence isimli turneleriyle gönülleri yine fethedecek gibi görünüyor. Kuzey Amerika’dan başlayacak olan konserler Avrupa’ya kadar uzanacak. 2 Mayıs’ta Tulsa’da başlayacak olan konserler kapsamında U2 sonbahara kadar sahnelerde olacak. Mayıs ve Haziran aylarında Amerika’nın çeşitli noktalarında sahne alacak olan grubun Avrupa turnesi 31 Ağustos tarihinde Almanya ile başlayacak. Grup 8-9 Eylül’de Paris’te, 16 Eylül’de Lisbon’da, 20 Eylül’de ise Madrid’de hayranlarıyla buluşacak. 26 Eylül’de Danimarka’da sahne alacak grubun bu turne kapsamındaki son konseri ise 3 Ekim tarihinde Hamburg’ta yapılacak. Konserlerin biletleri şimdiden online satış yapan bilet sitelerinde satışa sunuldu. Dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan grubun efsane isimleri Bono, The Edge, Adam Clayton ve Larry Mullen JR’ı canlı dinlemek istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve hemen bir bilet alın ve U2’yu sahnede izleme şansını yakalayın.

Bir İralandalı rock grubu olan U2 Bono, The Edge, Adam Clayton ve Larry Mullen Jr.’ın tanışmaları lise çağlarına dayanıyor. O zamanlar 14-16 yaş aralığında olan grup üyeleri 4 yıl sonra ilk albümleri ‘Boy’ u yayınladı. Bunun ardından yıllar geçtikçe dünya çapında bir üne kavuşan grubun 13 albümü daha çıktı. Dünya çapında 15 kez turneye çıkan grubun çıkardığı One, Beautiful Day ve Window In The Sky şarkıları en sevilen parçaları arasında yer aldı. Grup yalnızca kaliteli müzikleriyle değil savaş karşıtlığı ,yoksulluk, adaletsizlik ve açlık gibi konulardaki fikir ve hareketleriyle de hayranlarının desteğini aldı.  Grup savaşa karşı olduklarını “Bullet The Bule Sky”isimli şarkıyla da anlattı.

 

 

 

 

Similar Articles
Guns N' Roses Avrupa Konserleriyle Geri DönüyorElton John Veda Turnesine Hazırlanıyor90'ıncı Oscar Ödüllerinin Adayları Belli OlduEditors Avrupa Konserleriyle Yeniden Hayranlarıyla BuluşacakHui Yemek SokağıDünyanın En Pahalı Güneş Gözlükleri: Cartier, Chopard ve DiğerleriBvlgari'den Pratik Sırt Çantası  Dünyanın En Pahalı Ayakkabı Markası: Stuart WeitzmanTasarımda Yeni Trend: Beton Ev ObjeleriHollandalı Sanatçı Stephan Brusche'ün Muzdan Eserleri
Show More

Related Articles